کد خبر : 134933
تاریخ درج خبر : 1396/05/31
تغییر اندازه نوشته

فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره)؛‌

تند کردن فضای دانشگاه‌ها جفا به انقلاب اسلامی است/ «در ساز اختلاف ندمیم»

رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) گفت: بالاترین خصلت یک دولتمرد در نظام اسلامی این است که سعه صدر داشته باشد، سعه صدر در قران یک سوره شده است و بسیار مهم است و خدا این صفت را به رخ پیامبر می‌کشد.

به گزارش عطنا به نقل از فارس، پرویز فتاح رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) ۳۰ مردادماه در نشست سالیانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل که در دانشکده الهیات دانشگاه علامه در حال برگزاری است، ضمن بیان خدمات دولت شهیدرجایی گفت: رجایی ۲۵ روز بیشتر رئییس جمهور نبود ولی در همان مدت کوتاه استکبار را در سازمان ملل به محاکمه می‌کشد و طرح شهید رجایی را اجرا می‌کند و این طرح در نظام اسلامی ماندگار شد و همه روستائیان دعاگوی شهید رجایی هستند.

فتاح در قسمت دیگری از سخنان خود تصریح کرد: اگر همه ما انقلابیها و ارزشی قدر رهبری که نعیم انقلاب هستند را درست بدانیم بسیاری از مشکلات ما حل می‌شود و هرچقدر قدر ناشناسی کنیم به همان اندازه جایگاه ما افت می‌کند.

وی با اشاره به توصیه‌هایی خطاب به دانشجویان یادآور شد: معتقدم باید بر روی نقاط قوت و دست‌آوردهای نظام جمهوری اسلامی متمرکز شد. زیرا این نگاه به شما امید می‌دهد.

رئیس کمیته امداد  خطاب به دانشجویان اضافه کرد: محیط‌های دانشگاهی را تند نکنید، این روند جفا به انقلاب اسلامی است. در برنامه‌های خود از حدود اسلامی خارج نشوید و آن را رعایت کنید.

فتاح ضمن دعوت دانشجویان به وحدت گفت: سفارش همیشگی امام و رهبری وحدت نیروهای انقلابی، مسئولان و مردم است، نباید دائم از اختلاف دم زد، مسائل اختلاف‌آمیز را باید در دل خانواده حل کرد. مطمئن باشید اختلافات خانگی پدرانه و با محبت پدران حل می‌شود.

وی ادامه داد: اگر از من بپرسند الان در نظام اسلامی و انقلاب کجا ایستادیم می‌گوئیم تا همان اندازه که به این نعیم اعتقاد داریم و ولایتمداریم در همانجا ایستاده‌ایم. هر چقدر ولایتمدار شویم و ایمان ما قوی تر شود جایگاه ما بالاتر خواهد رفت.

رئیس کمیته امداد تاکید کرد: الان احساس می‌کنم حضورم در کمیته امداد نعمتی بوده است که رهبر معظم انقلاب به عهده من گذاشته است. فقرا و مستمندان انسانهای بزرگ و ولی نعمتان انقلاب هستند.

فتاح در ادامه گفت: آقای قرائتی به من توصیه کردند که به کسانی که ازدواج می‌کنند وام بدهیم با این وجود زمانی که این موضوع را بررسی کردم ۱۰۰ هزار نفر از مددجویان در نوبت ازدواج قرار داشتند که به لطف الهی الان سد جهیزیه در کمیته امداد شکسته شده است.

وی اضافه کرد: محرومین و مستضعفین بهترین مدافعان و ولی نعمتان انقلاب اسلامی هستند و ما باید دست آن‌ها را ببوسیم.

فتاح افزود: امروز دشمنان جمهوری اسلامی ایران و استکبار به وضعیت بدی دچار شده اند به گونه‌ای که دنیا ترامپ را به خاطر شرایطی که برای آمریکا رقم زده و استعفا‌ها و برکناری‌های که هر روز از کاخ سفید می‌شنویم به سخره گرفته است.

فتاح یادآور شد: در لبنان سه ساعت و نیم با آقای سیدحسن نصرالله صحبت کردم وی می‌گفت من وقتی در لبنان صحبت می‌کنم خیابانهای تلاویو و اسرائیل خلوت می‌شود و می روند به صحبت‌های بنده گوش می‌دهند چون آنجا می‌گویند سخنان سیدحسن نصرالله درست است. این مرد حد صداقت را به حدی رسانده که دشمن خونی‌اش آن را قبول دارد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر انجام رفتار درست با رقبای سیاسی، گفت: امام(ره) ما را به وصیت و یکپارچگی وصیت کرده است. در دوران انقلاب همه آمدند، ۹۸ درصد رای دادند ولی آیا همه از نظر سیاسی مانند هم فکر می‌کردند؟ همه با حجاب بودند؟

فتاح ادامه  داد: اینقدر در ساز اختلاف ندمیم. دشمن از اختلاف ما خوشحال می‌شود، مسائل داخل خانه باید درون خانه و توسط پدر و برادرانه حل شود. اختلاف سلیقه وجود دارد ولی باید سعه صدر داشته باشیم و خودمان را کنترل کنیم.

وی افزود: بالاترین خصلت یک دولتمرد در نظام اسلامی این است که سعه صدر داشته باشد. سعه صدر در قران یک سوره شده است و بسیار مهم است و خدا این صفت را به رخ پیامبر می‌کشد.

رئیس کمیته امداد ادامه داد: اخلاق حسنه و اسلامی پس کجا باید تجلی پیدا کند، ما نباید از مدار اخلاق بیرون برویم، از مدار اخلاق بیرون برویم می‌شود هوای نفس.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد