کد خبر : 132626
تاریخ درج خبر : 1396/05/19
تغییر اندازه نوشته

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی؛

فضای رسانه های محلی استان زنجان نمونه ای از توسعه یافتگی است

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی در مراسم روزخبرنگار و اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات و رسانه های استان زنجان به سخنرانی در مورد جایگاه مطبوعات این استان از نظر رسانه ای و توسعه ای پرداخت.

به گزارش عطنا به نقل از ایرنا ، محمدمهدی فرقانی ۱۷ مردادماه در مراسم روز خبرنگار و اختتامیه سومین جشنواره مطبوعات و رسانه‌های استان زنجان، افزود: با توجه ۴۵ سال سابقه تحصیل ، روزنامه نگاری و تدریس ، مطبوعات محلی استان زنجان توسعه یافته و با کیفیت می‌بینم.
وی اظهار کرد: با همه مطبوعات استان‌ها آشنایی داشته و بیشتر جشنواره های محلی، سراسری و منطقه ای را داوری کردم ، بی تردید رسانه ها بویژه مطبوعات محلی استان زنجان یکی از قوی ترین ها، بهترین ها، و جذاب ترین در قیاس با همه مطبوعات استانی هستند.
این استاد ارتباطات خاطرنشان کرد: مطبوعات استان زنجان از نظر ساختار، سبک و محتوا وضعیت بهتری دارند و می‌توان گفت مطبوعات این استان به لحاظ ساختاری دست کمی ار روزنامه های سراسری ندارد و دارای جذابیت و حرفه ای است و دارای المان های بصری است که می‌تواند به مخاطب کمک کند.
فرقانی افزود: به لحاظ محتوا نیز پشت این مطبوعات و رسانه های محلی استان زنجان یک تفکر توسعه ای نهفته و این موضوع بسیار اهمیت دارد و به این معنا که مطبوعات محلی این استان نخست بر مسائل محلی تمرکز داداند و این بعنی وظیفه ای که رسانه های محلی عهده دار هستند .
وی بیان کرد: نکته دوم این است مطبوعات استان زنجان بر اولویت های توسعه ای شناخت دارند و انگشت روی نارسایی‌هایی گذاشته اند که بوی خصومت و دشمنی با مسئولان از آن نمی‌آید اما همین امر، هشداری است که مسوولان محلی شناخت بهتری از حوزه مسؤولیت خود پیدا کرده و تلاش برای رفع آن داشته باشند.
رئیس دانشکده علوم ارتباطات ادامه داد: تعامل بین همکاری مسوولان استان با رسانه های محلی به پویایی و رشد منجر شده و از طرفی اگر انها نخواهند رسانه ها را تحمل نکنند، رسانه ها نمی توانند به درجه ای از رشد و توسعه یافتگی دست یابند.
این مسئول بیان کرد: از سوی دیگر روزنامه‌نگاران محلی نیز بخواهند بدون رعایت عدالت، انصاف ، اعتدال و با شناخت بی جهت و مطالعه نشده انتقاد کنند، نمی‌توانند احساس و امنیت و آرامشی که برای انجام چنین حرفه ای ضروری است را داشته باشند.
فرقانی خاطر نشان کرد: متاسفانه باوجود تاریخ طولانی مطبوعات محلی مشکلات، کمبودها و نارسایی هایی نظیر ضعف بنیه مالی، فقر نیروی انسانی آموزش دیده و آماده، نارسایی های فنی و تکنیکی و بالاتر از همه در توزیع، انتشار و جذب مخاطب، مشکل دارند و مطبوعات محلی استان زنجان توانسته این مشکلات را سپری کند.
به گزارش ایرنا،در پایان این مراسم برترین های جشنواره معرفی و از آنان قدردانی شدند.
۱۷مرداد ۱۳۷۷، محمود صارمی خبرنگار خبرگزاری جمهوری اسلامی در مزار شریف افغانستان به همراه ۸ نفر از کارکنان سرکنسولگری ایران در این شهر توسط عوامل گروهک تروریستی طالبان شهید شدند ، شورای فرهنگ عمومی کشور در اولین سالگرد این رخداد ، ۱۷ مرداد را به پاس قدردانی از این مقام «روز خبرنگار» نامگذاری کرد.

به اشتراک بگذارید
AtnaNews Telegram
اخبار مرتبط

برچسب ها
نظرات کاربران

هیچ نظری وجود ندارد