برف می‌بارید و ما آرام راه می‌رفتیم؛

گزارش تصویری از حال و هوای برفی دانشگاه علامه طباطبائی

امروز صبح از خلوتی دانشگاه استفاده کردم و گذاری در حیاط پردیس دهکده دانشگاه علامه طباطبائی زدم. از حال برف و از حال درخت‌ها، ماشین‌ها، آدم‌ها و ساختمان‌ها پرسیدم. غیر از چند درختی که پشتشان زیر بار برف خم شده بود و برخی شاخه‌هایشان را فدا کرده بودند و غیر از قطعی موقتی برق که درست شد، همه گفتند «حال همه ما خوب است…».


آیا شواهدی از «چندجهانی» وجود دارد؟

آخرین مقاله هاوکینگ ۲ هفته قبل از فوت

استیون ویلیام هاوکینگ، کیهان شناس و فیزیکدان نظری برجسته بریتانیایی در واپسین روزهای عمرش در حالیکه در بستر بیماری بود، به همراه همکارش توماس هرتوگ (Thomas Hertog) فیزیکدان ۴۲ ساله بلژیکی، یک مقاله با نام “یک خروج آرام از تورم درونی”(A Smooth Exit from Eternal Inflation) نوشت.


دیدار جامعه قرآنی با خانواده شیهد اسلامیان امیری؛

 از تحصیل در دانشگاه علامه طباطبائی تا شهادت هنگام نماز

شهید قاسم اسلامیان امیری حافظ کل قرآن بود و در دانشگاه علامه طباطبائی زبان فرانسه می‌خواند اما در مدرسه به بچه‌ها قرآن درس می‌داد، با آغاز جنگه شد و ۱۱ بار مجروح شد و سرانجام در عملیات راهی جبهه والفجر۸ هنگام خواندن نماز به شهادت رسید.


عکس؛

جلسه پایانی کارگاه نقد ادبی حسین پاینده

کارگاه آشنایی با سبک‌های هنری و کارگاه مبانی نقد ادبی با تدریس استاد حسین پاینده و به همت انجمن علمی-دانشجویی ارتباطات در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی به پایان رسید.


گزارش تصویری/

قطار انقلاب اسلامی در ایستگاه سی و نهم/ ابتکار بسیج دانشگاه علامه در مسیر راهپیمایی

راهپیمایی سراسری به مناسبت ۲۲ بهمن در همه شهرهای ایران برگزار شد و حال و هوای امسال تهران با ابتکارات دانشجویان بسیج دانشجویی دانشگاه علامه در گوشه‌ای از میدان آزادی جالب توجه بود. بسیج دانشجویی در این مراسم اقدام به برگزاری تریبون آزاد کرد و کسانی که در راهپیمایی شرکت کرده بودند به بیان دیدگاه‌های خود پرداختند.


برف می‌بارید و ما آرام راه می‌رفتیم؛

گزارش تصویری از حال و هوای برفی دانشگاه علامه طباطبائی

امروز صبح از خلوتی دانشگاه استفاده کردم و گذاری در حیاط پردیس دهکده دانشگاه علامه طباطبائی زدم. از حال برف و از حال درخت‌ها، ماشین‌ها، آدم‌ها و ساختمان‌ها پرسیدم. غیر از چند درختی که پشتشان زیر بار برف خم شده بود و برخی شاخه‌هایشان را فدا کرده بودند و غیر از قطعی موقتی برق که درست شد، همه گفتند «حال همه ما خوب است…».


در حاشیه همایش گردهمایی اینفلوئنسرها؛

این بار به جای مدرک‌گرایی؛ گرفتار فالوئرگرایی شده‌ایم!

بیم آن‌ می رود از این به بعد وقتی به خواستگاری می‌رویم، پدر عروس خانم سؤال کند:«آقا پسرتون چند تا فالوئر داره؟! پست میذاره توی اینستاگرام چند تا لایک می‌خوره؟!» یا مهریه را بر اساس«سکه براساس تعداد فالوئر» تعیین کنند. حالا ممکن است شما به این موارد بخندید یا آنها را دور از ذهن بدانید اما خیلی چیزها بودند که اول به آنها خندیدیم، بعداً تبدیل به ملاک و ارزش شدند و فرو رفتند داخل چشم‌مان.


کیوان ناظمیان دانشجوی کارشناسی‌ارشد روزنامه‌نگاری؛

گفتمان و روزنامه‌نگاری

گفتمان، عموماً به معنی گفتگو و مراوده کلامی است اما در این مبحث، گفتمان، گفت‌وگویی است همراه با ذهنیت و نگاه عمومی که در جامعه منتشر شده و به گفت‌وگوی غالب افراد آن جامعه بدل شده است.


گزارش تصویری/ (2)

مسابقات لیگ فوتسال دانشجویان دانشگاه علامه

مسابقات لیگ فوتسال دانشجویان پسر دانشگاه علامه طباطبائی با نزدیک شدن به روز‌های پایانی مرحله گروهی با شور و هیجان بیشتری از سوی تیم‌ها شرکت‌کننده، دانشجویان و علاقمندان دنبال می‌شود.


دل‌نوشته یکی از دانشجویان جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه؛

«محمدرضا دوست داشت شبیه شهید حججی باشد»/ اعضای بدن محمدرضا به سه نفر جان تازه‌ای بخشید

محمدرضا از دانش‌آموزان روستای ظفرآباد، بخش لوداب استان کهگیلویه و بویراحمد بود که در برنامه‌های گروه جهادی پرواز خاکی بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی شرکت می‌کرد، چند روز پیش در پی سانحه تصادف دچار مرگ مغزی شده و با اهدای اعضای خود به سه نفر جان تازه‌ای بخشید.


واکنش‌ها به «پوشش کامل» مراسم 16 آذر ادامه دارد؛

مسعود آهنچی: عطنا رسانه خالی از اخلاق و پوچ!/ ارادت من به شخصیت سیدمحمد خاتمی بر کسی پوشیده نیست

شاعر و دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با انتقاد از نحوه پوشش پایگاه خبری دانشگاه علامه طباطبائی (عطنا) از مراسم ۱۲ آذرماه بسیج دانشجویی به مناسبت روز دانشجو که بخشی از اجرای آن را به عهده داشت، اظهار کرد: می‌دانند که ارادت من به شخصیت سیدمحمد خاتمی بر کسی پوشیده نیست و او را رئیس جمهوری تکرار نشدنی در سپهر سیاسی جمهوری اسلامی می‌دانم.


محمد خجسته، دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی:

این آخرین ۱۶ آذر من در دوران کارشناسی است/ امروز دانشگاه درگیر یک دو قطبی شدید است

محمد خجسته، دانشجوی رشته علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی در اینستاگرام خود نوشت: «ترم اول که وارد دانشگاه شدیم کمی داغ بودیم. با استادان موافق و همراه خود، جریان رقیب را مورد سرزنش قرار می‌دادیم و با استادانی که در مقابل جریان فکری ما قرار داشتند مجادله و مباحثه «اگر نخواهم اسمش را یقه‌گیری بنامم» داشتیم».


صفحه 1 از 812345...قبلی »