sahne teror ahmadi roshan (7)

روایت شاهد عینی از لحظه ترور شهید احمدی‌روشن؛

ترور دانشمند هسته‌ای جلوی چشم علوم اجتماعی

ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه بود که تازه به سوال سوم که مربوط به اصل ۱۱۰ قانون اساسی و اختیارات رهبری است، رسیدم که صدای مهیبی همه چیز را در دانشکده به هم ریخت. استاد داشت برای یکی از دانشجویان سوالی را توضیح می‌داد که لبانش را گاز گرفت و من دقیقاً متوجه این صحنه بودم. همه چیز تقریباً مثل هر روز عادی به نظر می‌رسید. اصلاً حدس نمی‌زدیم که ترور و انفجار بمبی صورت گرفته است.


basij pelasco atashneshani (4)

عکس و مکث؛

همدردی جمعی از اعضای بسیج دانشکده علوم اجتماعی با ماموران آتش نشانی ایستگاه۲۹

جمعی از اعضای بسیج دانشگاه علامه طباطبائی به همراه دکتر مشفق، معاون مالی و اداری دانشکده علوم اجتماعی و حجت الاسلام و المسلمین حیدرزاده، مسئول دفتر نهاد رهبری ضمن حضور در ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۹ با ماموران این ایستگاه همدلی و همدردی کرده و شهادت جان فشان «علی امینی» در حادثه پلاسکو را تسلیت گفتند.


plasco newspaper

روایت 50 روزنامه کشور از تراژدی پلاسکو؛

سی‌مرغ زیر آوار

روزنامه‌های امروز برخلاف تمام این مدت و حتی در مقایسه با وقایع تلخ گذشته، انگار برای ساعاتی دعواهای جناحی را مسکوت گذارده‌اند و دمی با مردم یک‌صدا و همدل شده‌اند. این را از تیتر روزنامه‌های شاخص دو جناح به خوبی می‌توان دید. آنچه در این بین جالب توجه است صفحه‌ اول روزنامه‌های ورزشی است که بخش بزرگ یا همه صفحه یک خود را به این اتفاق اختصاص داده‌اند…وقتی می‌خواند: «کاش می‌بستم چشامو… این ازم برنمیاد…»


sahne teror ahmadi roshan (7)

روایت شاهد عینی از لحظه ترور شهید احمدی‌روشن؛

ترور دانشمند هسته‌ای جلوی چشم علوم اجتماعی

ساعت ۸ و ۱۵ دقیقه بود که تازه به سوال سوم که مربوط به اصل ۱۱۰ قانون اساسی و اختیارات رهبری است، رسیدم که صدای مهیبی همه چیز را در دانشکده به هم ریخت. استاد داشت برای یکی از دانشجویان سوالی را توضیح می‌داد که لبانش را گاز گرفت و من دقیقاً متوجه این صحنه بودم. همه چیز تقریباً مثل هر روز عادی به نظر می‌رسید. اصلاً حدس نمی‌زدیم که ترور و انفجار بمبی صورت گرفته است.


oloom-ejtemaei-danshjoo

عکس و مکث؛

پنجشنبه امتحانی

دانشکده علوم اجتماعی از جمله دانشکده های دانشگاه علامه طباطبائی است امتحانات پایان ترم آن در پنج شنبه هم برگزار می شود که تجربه متفاوتی را برای دانشجویان این دانشکده رقم زده است.


shahid-karimi

در پردیس هنرهای زیبای دانشگاه تهران صورت گرفت؛

دفاع پایان‌نامه شهید مدافع حرم / اشک و صلوات توأم خانواده مصطفی

نماینده هیأت داوران دستش را روی قاب عکس شهید مدافع حرم مصطفی کریمی گذاشت و گفت: هیأت داوران تصمیم گرفتند نمره ۱۸.۵ را به پایان‌نامه مصطفی بدهند، اشک در چشمان خانواده مصطفی حلقه بست و همه با هم صلوات فرستادند و مصطفی را تشویق کردند.


jalaseye-emtehan-3

گزارش تصویری/

روز اول امتحانات، از قضا شنبه!

فصل امتحانات شروع شده و دانشگاه حال و هوای تازه‌ای به خود گرفته است. گزارش تصویری عطنا از اولین روز این امتحان را می‌ بینید، اولین روزی که از قضا شنبه بود؛ همان شنبه معروف!


allameh-gram-36

علامه گرام؛

از واکنش دانشجویان به گورخوابی تا عکس دسته جمعی آخر ترم با استاد

بخش علامه گرام در سرویس علامه پلاس عطنا، گلچینی از واکنش ها به اتفاقات هفته گذشته را آورده است که با هم می بینیم؛ این سرویس موقتاً، به صورت آزمایشی کار می کند و از روزهای آینده، با قالب جدید و عکس ها و فیلم های با کیفیت ارائه خواهد شد. شما نیز می توانید مطالب، تصاویر، لینک پست های مجازی در تلگرام و اینستاگرام خود و همچنین «عکس نوشت» های خود را برای ما ارسال کنید.


amade-sazi-salon-emtehan-13

گزارش تصویری/

صندلی های امتحان در انتظار دانشجویان

در حالی که دانشجویان آخرین ساعات فرجه های امتحانی را پشت سر می گذارند، دانشکده های مختلف در حال آماده سازی برای امتحانات ترم دوم هستند. تصاویر زیر را خبرنگار عطنا از دانشکده ارتباطات فرستاده است؛


korsi-azad-andishi-3

تحول در علوم انسانی چگونه کلید خورد؟

نگاهی به کرسی‌های نظریه پردازی و آزاداندیشی + ویدئو

هیأت حمایت از کرسی های نظریه پردازی و آزاداندیشی در هفدهم بهمن ماه ۱۳۸۲ از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی تأسیس شده است. هدف اصلی از راه اندازی این هیأت، ‌حمایت از گسترش کمی و کیفی برگزاری کرسی ها در حوزه های مختلف علمی در ایران است.


zia-tv

مناظره در «زوایه» تلویزیون؛

ضیا هاشمی در دفاع از جنبش دانشجویی چه گفت؟ + ویدئو

معاون فرهنگی وزیر علوم گفت: جنبش دانشجویی باید از اصحاب قدرت مستقل باشد و سیاهی‌لشکر احزاب نباشد، جنبش دانشجویی و تشکل دانشجویی باید قدرت نقد داشته باشد و این نقد بسیار سازنده است.


kavyan

جامعه سیاست‌زده؛ جامعه غیرانقلابی!

پدرام کاویان، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته برنامه‌ریزی توسعه منطقه‌ای دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه علامه طباطبائی در صفحه اینستاگرام خود با بررسی آفت‌های جامعه حزب‌الهی، جامعه سیاست‌زده را مساوی جامعه غیرانقلابی دانسته است.


tiravarr

فرهادی یک «انتلکتوئل» ایرانی واقعی است!

محمدحسین تیرآور، دانشجوی کارشناسی روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبائی و مسئول اسبق بسیج دانشجویی دانشکده علوم ارتباطات این دانشگاه، در صفحه اینستاگرام خود به نقد اصغر فرهادی، کارگردان مطرح سینمای ایران که نامه‌ای هم به رئیس‌جمهور درمورد گورخواب‌ها نوشته، پرداخته است.


masjed-daneshgah

عکس و مکث؛

پس از باران

نمایی از مسجد دانشگاه علامه طباطبائی عصر یک روز زمستانی پس از دو روز باران بی وقفه…


allameh-rooz-barani

عکس و مکث؛

رنگین کمان علامه

رنگین کمان زیبا و سردر دانشگاه علامه طباطبائی پس از بارانی دلنشین…


bazdid-vizhe-masjed

عکس و مکث؛

بازدید ویژه از پروژه های عمرانی

دکتر محمدرضا ویژه، معاون اداری و مالی دانشگاه علامه طباطبائی صبح امروز از پروژه های عمرانی دانشگاه از جمله ساختمان مسجد و کتابخانه در حال ساخت این دانشگاه بازدید کرد.


daneshkade-modiroat-2

عکس و مکث؛

آسمان مدیریت!

قدمت دانشکده مدیریت و حسابداری در واقع در رشته حسابداری و امور مالی به سال ۱۳۳۶ و در رشته بازرگانی به سال ۱۳۳۷ و در رشته مدیریت دولتی به سال ۱۳۵۱ برمی گردد.


shahryar

نگاهی به فعالیت علامه ای ها در فضای مجازی؛

از چالش مانکن دانشجوها در جشن میلاد پیامبر تا سلفی درو کنندگان جوایز رویش (+فیلم)

هفته ای که پشت سر گذاشتیم با اتفاقات متفاوتی در حوزه های مختلف مذهبی، سیاسی، فرهنگی و علمی د رسطح دانشگاه افتاد. از جمله این اتفاقات می توان به بزرگداشت استاد معتمدنژاد در دانشکده ارتباطات، اختتامیه مسابقات ورزشی در خوابگاه شهید همت، میلاد پیامبر اکرم و آغاز هفته وحدت، جشنواره ملی رویش اشاره کرد.


صفحه 1 از 3123