رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد:

عرضه بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه امسال/ آمار تولید کتاب در انتشارات دانشگاه علامه راضی‌کننده است

امیر زندمقدم، با اشاره به اینکه انتشارات دانشگاه علامه‌طباطبائی در نمایشگاه امسال بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب را با حداقل ۱۵درصد تخفیف عرضه می‌کند، بیان کرد: کار اصلی مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه‌طباطبائی تولید کتاب‌های درسی و کمک درسی در حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه با توجه به وجود دانشکده‌ علوم ریاضی و نیز تولید و نظارت بر محتوای نشریات علمی و تخصصی است.


به همت انجمن جامعه‌شناسی ایران برگزار شد؛

نمایشگاه عکس «مسائل اجتماعی ایران»+تصاویر

نمایشگاه عکس انجمن جامعه‌شناسی ایران با عنوان «مسائل اجتماعی ایران» همزمان با سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی برگزار شد. این نمایشگاه با مدیریت علی‌مراد عناصری، عکاس و فعال اجتماعی با شرکت آثار متنوعی از عکاسان شهرهای مختلف کشور در حوزه‌های گوناگون اجتماعی در گالری ماه مهر به اجرا درآمد.


استاد دانشگاه فرایبورگ آلمان:

سکولاریست‌ها نباید گفت‌وگوی ادیان را مدیریت کنند

پرفسور «هانس کریستین گونتر» ضمن تاکید بر امکان و ضرورت گفت‌وگو میان ادیان، گفت: گفت‌وگوی ادیان تفاوت‌ها را از بین نمی‌برد بلکه نقاط مشترک و اختلافات را شفاف‌تر می‌کند که هر دو هم نشانه محدودیت‌های انسانی ما است و شفاف کردن آنها به معنی کسب نور الهی است.


برای فارسی‌‌آموزان سراسر جهان؛

دانشگاه علامه طباطبائی مدرسه تابستانی آموزش زبان فارسی برگزار می‌‌کند

دانشگاه علامه طباطبائی در تابستان ۱۳۹۷ برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای فارسی‌‌آموزان سراسر جهان برگزار می‌کند. شرکت‌کنندگان در این مدرسه تابستانی دانشجویان رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، ایران‌شناسی، شرق‌شناسی، مطالعات منطقه‌ای، تاریخ و رشته‌های مرتبط است.


حسین سلیمی:

نباید مدنیت ایرانی را به امواج ‌گذرای سیاست خارجی فرو کاست/ پوشاندن بنیادگرایی پشت خریدهای عظیم تسلیحاتی و تبلیغاتی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در نشست «گفت‌وگو‌های فرهنگی ایران و ایتالیا» در رم گفت: امروز نمی‌توان فرهنگ‌های جوامع بزرگ را تنها به سیاست خارجی موقتی دولت‌ها و یا اشتراک منافع یا تضاد منافع دولت‌ها در برخی مسائل جهانی فرو کاست.


استاد علوم سیاسی

محمدجواد غلامرضاکاشی

بزرگ آقا صفات فراوان داشت اما پست و سبک و مضحک نبود. قباد اما پست و مضحک بود، و از خصوصیات بزرگ آقا دو تا را بیشتر نداشت: دسیسه‌گری و بی‌رحمی. او هرچه را بنیان‌گذار بنا کرده بود، در استخدام حیات مضحک و پست و پر دسیسه هزینه کرد. آنقدر از بنای عمارت دیوان سالار کاست تا آن را ساکت و خاموش و هراسناک کرد.


در نشست «از ساختار داستان کوتاه قرآنی به ساختار فیلم‌نامه کوتاه» مطرح شد؛

ساخت فیلم‌نامه از داستان‌های قرآنی یک کار میان‌رشته‌ای است

نشست تخصصی «از ساختار داستان کوتاه قرآنی به ساختار فیلم‌نامه کوتاه»، با حضور استادان دانشگاه علامه طباطبائی و صداوسیما در نمایشگاه بین‌المللی قرآن برگزار شد و در آن با تاکید بر اینکه بالغ بر یک‌چهارم قرآن را داستان تشکیل می‌دهد، راه‌های استخراج داستان و فیلم‌نامه از متن قرآن مورد بحث قرار گرف.


محمدکاظم شاکر در نشست «گفت‌وگو در قرآن» مطرح کرد؛

یک چهارم قرآن براساس دیالوگ و گفت‌وگو است/ جامعه گفت‌وگویی انسانی‌تر است

استاد علوم قرآن و حدیث دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه قرآن یک کتاب علمی نوشته شده نیست بلکه بر اساس گفت‌وگو ایجاد شده است، گفت: تنها راهی که انسان‌ها در جامعه می‌توانند با یکدیگر به تفاهم برسند گفت‌وگو است، بنابراین جامعه‌ای که در آن گفت‌وگو بیشتر باشد انسانی‌تر است. این گفت‌وگو باید بر اساس یک منطق مشترک باشد.


گزارش عطنا از حال‌وهوای بیست‌وششمین نمایشگاه قرآن کریم؛

قرآن، چلچراغ هدایت

بیست‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی قرآن کریم با حضور نهادهای دولتی و غیردولتی، دانشگاه‌ها، سر‌دبیران نشریه‌ها و نویسندگان کتاب‌های مذهبی اردیبهشت و خردادماه ۹۷ در مصلی تهران برگزار شد. غرفه دانشگاه علامه طباطبائی هم توانست مقام برتر را در بین دانشگاه‌های حاضر در این نمایشگاه کسب کند.


رضا سلیمان‌حشمت:

ناتوانی دانشگاه‌های کشور در تولید اندیشه و نظر/ آموزش فلسفه باید جدی‌تر گرفته شود

عضو هیئت علمی دانشگاه‌ علامه طباطبائی با بیان اینکه نظریه‌پردازی در دنیا کاهش یافته است گفت: امروزه نه فقط در ایران بلکه در دنیا نظر ضعیف است و آنچه اتفاق می‌افتد بیشتر عمل و توجه به بهره‌برداری است؛ به ویژه در حوزه و سیطره تکنولوژی شاهد این مدعا هستیم.


در دانشگاه علامه طباطبائی صورت گرفت؛

اکران فیلم سینمایی «به وقت شام» با حضور مادر شهید خلیلی

فیلم سینمایی «به وقت شام» به کارگردانی ابراهیم حاتمی‌کیا، با حضور مادر شهید مدافع حرم، محمدحسن (رسول) خلیلی در سالن آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی اکران شد.


گزارش تصویری/

نشست رونمایی از کتاب «درآمدی بر ادبیات‌شناسی» با حضور ایران‌زاده و فتوحی

نشست علمی «ماهیت تخصص در پژوهش‌های ادبی» به همراه رونمایی از کتاب «درآمدی بر ادبیات‌شناسی: راهنمای اصول آموزش و پژوهش در ادبیات فارسی» یکشنبه، ۳۰ اردیبهشت‌ماه در خانه اندیشمندان علوم انسانی برگزار شد.


گزارش تصویری/

«مستند انقلاب جنسی۲» در دانشگاه علامه طباطبائی اکران شد

«مستند انقلاب جنسی۲» به‌همت انجمن‌ علمی-دانشجویی جنبش نرم‌افزاری و با همکاری انجمن علمی-دانشجویی مشاوره و کانون فیلم و عکس در سالن آمفی تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی اکران و مورد بررسی و نقد قرار گرفت.


دبیرکانون صنایع دستی و هنرهای تجسمی در همایش «طراحی لباس»:

جا انداختن برندهای ایرانی می‌تواند به رقابت در بازارهای جهانی منجر شود+ تصاویر

همایش «طراحی لباس» با هدف جذب بیشتر دانشجویان به بحث لباس و مدلینگ که اکنون صنعت بزرگی در دنیا تلقی می‌شود، به همت کانون صنایع دستی و هنرهای تجسمی دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.  


به همت انجمن علمی-دانشجویی علم اطلاعات و دانش‌شناسی برگزار شد؛

نقد کتاب «حفاظت در کتابخانه‌های دیجیتال» در نمایشگاه کتاب

نشست نقد کتاب «حفاظت در کتابخانه‌های دیجیتال» به همت انجمن علمی-دانشجویی علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور دکتر میترا صمیعی، نویسنده کتاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در نمایشگاه کتاب برگزار شد.


پدر شهید مجید قربان‌خانی در مراسم «شبی با شهدا» در دانشگاه علامه؛

خالکوبی هم جلوی شهادت مجید را نگرفت/ هنوز با گذشت سه سال پیکر پسرم به وطن بازنگشته است

افضل قربان‌خانی پدر شهید مدافع حرم مجید قربان‌خانی در مراسم «شبی با شهدا» در دانشگاه علامه طباطبائی، اظهار کرد: مدت حضور این شهید در سوریه هفت روز طول کشید، که در عملیات خان‌طومان به درجه رفیع شهادت نائل شد و با گذشت سه سال پیکر مطهر ایشان به وطن بازنگشته است.


«زهرا نبی‌لو» مادر شهید عسکری در جمع دانشجویان دختر دانشگاه علامه طباطبائی؛

«پسر شهیدم شوق پرواز داشت»/ مسعود مسیر زندگی خود را به سوی آسمان‌ها تغییر داد

«زهرا نبی‌لو» مادر شهید مدافع حرم، مسعود عسکری که در مراسم «شبی با شهدا» در جمع دانشجویان دختر دانشگاه علامه طباطبائی در خوابگاه شهید سلامت سخنرانی می‌کرد، گفت: شوق پرواز در شهید مسعود عسکری باعث شد که بعد از دوبار تغییر رشته در دانشگاه، مسیر زندگی خود را به سوی آسمان‌ها تغییر بدهد و به سمت آموزش خلبانی هواپیمای فوق سبک برود.


گزارش تصویری/

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به صورت رسمی از ۱۲ اردیبهشت‌ماه با شعار «نه به کتاب نخواندن» آغاز به کار کرد و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی نیز با ۳۰۰ عنوان کتاب در بخش دانشگاهی واقع در سالن ۶، غرفه ۱۷۷ در این نمایشگاه شرکت کرده است.


صفحه 1 از 2812345...1020...قبلی »