رئیس مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی خبر داد:

عرضه بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب در نمایشگاه امسال/ آمار تولید کتاب در انتشارات دانشگاه علامه راضی‌کننده است

امیر زندمقدم، با اشاره به اینکه انتشارات دانشگاه علامه‌طباطبائی در نمایشگاه امسال بیش از ۳۰۰ عنوان کتاب را با حداقل ۱۵درصد تخفیف عرضه می‌کند، بیان کرد: کار اصلی مرکز چاپ و انتشارات دانشگاه علامه‌طباطبائی تولید کتاب‌های درسی و کمک درسی در حوزه علوم انسانی، علوم اجتماعی و علوم پایه با توجه به وجود دانشکده‌ علوم ریاضی و نیز تولید و نظارت بر محتوای نشریات علمی و تخصصی است.


گزارش تصویری/

«مستند انقلاب جنسی۲» در دانشگاه علامه طباطبائی اکران شد

«مستند انقلاب جنسی۲» به‌همت انجمن‌ علمی-دانشجویی جنبش نرم‌افزاری و با همکاری انجمن علمی-دانشجویی مشاوره و کانون فیلم و عکس در سالن آمفی تئاتر دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی اکران و مورد بررسی و نقد قرار گرفت.


دبیرکانون صنایع دستی و هنرهای تجسمی در همایش «طراحی لباس»:

جا انداختن برندهای ایرانی می‌تواند به رقابت در بازارهای جهانی منجر شود+ تصاویر

همایش «طراحی لباس» با هدف جذب بیشتر دانشجویان به بحث لباس و مدلینگ که اکنون صنعت بزرگی در دنیا تلقی می‌شود، به همت کانون صنایع دستی و هنرهای تجسمی دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.  


به همت انجمن علمی-دانشجویی علم اطلاعات و دانش‌شناسی برگزار شد؛

نقد کتاب «حفاظت در کتابخانه‌های دیجیتال» در نمایشگاه کتاب

نشست نقد کتاب «حفاظت در کتابخانه‌های دیجیتال» به همت انجمن علمی-دانشجویی علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور دکتر میترا صمیعی، نویسنده کتاب و عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در نمایشگاه کتاب برگزار شد.


پدر شهید مجید قربان‌خانی در مراسم «شبی با شهدا» در دانشگاه علامه؛

خالکوبی هم جلوی شهادت مجید را نگرفت/ هنوز با گذشت سه سال پیکر پسرم به وطن بازنگشته است

افضل قربان‌خانی پدر شهید مدافع حرم مجید قربان‌خانی در مراسم «شبی با شهدا» در دانشگاه علامه طباطبائی، اظهار کرد: مدت حضور این شهید در سوریه هفت روز طول کشید، که در عملیات خان‌طومان به درجه رفیع شهادت نائل شد و با گذشت سه سال پیکر مطهر ایشان به وطن بازنگشته است.


«زهرا نبی‌لو» مادر شهید عسکری در جمع دانشجویان دختر دانشگاه علامه طباطبائی؛

«پسر شهیدم شوق پرواز داشت»/ مسعود مسیر زندگی خود را به سوی آسمان‌ها تغییر داد

«زهرا نبی‌لو» مادر شهید مدافع حرم، مسعود عسکری که در مراسم «شبی با شهدا» در جمع دانشجویان دختر دانشگاه علامه طباطبائی در خوابگاه شهید سلامت سخنرانی می‌کرد، گفت: شوق پرواز در شهید مسعود عسکری باعث شد که بعد از دوبار تغییر رشته در دانشگاه، مسیر زندگی خود را به سوی آسمان‌ها تغییر بدهد و به سمت آموزش خلبانی هواپیمای فوق سبک برود.


گزارش تصویری/

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران

سی و یکمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران به صورت رسمی از ۱۲ اردیبهشت‌ماه با شعار «نه به کتاب نخواندن» آغاز به کار کرد و انتشارات دانشگاه علامه طباطبائی نیز با ۳۰۰ عنوان کتاب در بخش دانشگاهی واقع در سالن ۶، غرفه ۱۷۷ در این نمایشگاه شرکت کرده است.


در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه برگزار شد:

برگزاری محفل ادبی بهشت با حضور فرزند ارشد شهید مطهری + تصاویر

محفل ادبی بهشت با حضور دکتر مجتبی مطهری‌الهامی، فرزند ارشد شهید مطهری و عضو هیئت علمی دانشکده الهیات و معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.


فرزند ارشد شهید مطهری در گفت‌وگوی اختصاصی با عطنا:

تحصیل علم باید با نیت خدمت به جامعه و کمال باشد/ مدرک تحصیلی که در آن اخلاق نباشد، هیچ ارزشی ندارد

مجتبی مطهری، استادیار معارف اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه پدرم به ما تاکید می‌کرد همواره خود را در حضور خداوند بدانید و بر مبنای اخلاق زندگی کنید، گفت: شهید مطهری همیشه متذکر می‌شدند مدرک دکترا که در آن اخلاق، یاد الهی و توجه به خداوند و همچنین حیات آدمی ،روحانی و انسانی نباشد و صرفاً برای شهرت و دنیاطلبی باشد، هیچ ارزشی ندارد.


با حضور پدر شهید محمدحسین حدادیان و پدر شهید هادی محبی در دانشگاه علامه؛

فیلم سینمایی «لاتاری» در دانشگاه علامه طباطبائی اکران شد + تصاویر

فیلم سینمایی«لاتاری» ساخته محمدحسین مهدویان با حضور پدر شهید محمدحسین حدادیان و پدر شهید هادی محبی در دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه‌طباطبائی اکران، بررسی و نقد شد.


در دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه برگزار شد؛

بررسی شعر معاصر با حضور سعید حمیدیان

نشست بررسی شعر معاصر از سلسله نشست‌های هفتگی دانشکده ادبیات فارسی و زبان‌های خارجی دانشگاه علامه طباطبائی با حضور استاد سعید حمیدیان در این دانشکده برگزار شد.


فراهانی در اکران فیلم «به وقت شام» در دانشگاه علامه طباطبائی:

حاتمی‌کیا تا حد زیادی توانسته است اعتبار ساحت قدسی را به تصویر بکشد

امیرحسین دستجانی فراهانی، استاد فلسفه و منطق با بیان اینکه حاتمی‌کیا در این فیلم تا حدی توانسته است طرفین جنگ، استمرارجنگ و اعتبار پذیری از ساحت قدسی را درفیلم به نمایش بگذارد، گفت: جنگ‌ها ادامه دارد و فیلمسازی موفق است که بتواند استمرار جنگ، پایان ناپذیری جنگ، انگیزه‌های موسسان را در فیلمش به نمایش بگذارد.


رئیس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی‌زبانان دانشگاه علامه خبر داد:

زبان فارسی در ۲۰۰ دانشگاه دنیا آموزش داده می‌شود

رضامراد صحرایی با اشاره به اینکه ۲۰۰ دانشگاه در کشورها و قاره های مختلف جهان در حال آموزش زبان فارسی به دانشجویان هستند، گفت: پاریس، رم، صوفیه، لندن، مادرید، وین و لهستان از جمله شهرهای اروپایی هستند که تدریس زبان فارسی دارند.


در نخستین دور گفت‌و‌گوهای فرهنگی ایران و افغانستان بیان شد:

ایران‌زاده: مواجهه با فرهنگ جهانی ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است/ ذکیانی: دین اسلام و زبان فارسی وجه مشترک ایران و افغانستان

نخستین دور گفت‌و‌گوهای فرهنگی ایران و افغانستان با موضوع عرفان، تصوف و ادبیات با حضور رئیس سازمان فرهنگ وارتباطات اسلامی، هیئت استادان اعزامی دانشگاه‌های ایران و استادان و فرهیختگان افغانستان در تالار هنرهای زیبای دانشگاه کابل آغاز شد.


در همایش «بررسی وضعیت آموزش زبان فارسی در جهان» مطرح شد؛

تمیم‌داری: فرهنگ ادبی انگلستان و آمریکا تحت تاثیر سعدی است/ صحرایی: کرسی زبان و ادبیات فارسی در بسیاری از دانشگاه‌های جهان وجود دارد

مدنیت، فرهنگ ادبی و هنری در انگلستان و آمریکا تحت تاثیر شاعران ایرانی از جمله سعدی است به همین منظور کتابی با عنوان «استاندارد مرجع آموزش زبان فارسی» برای آموزش سطح‌های مختلف زبانی فارسی‌آموزان تالیف شده است.


به مناسبت روز جهانی كتاب؛

چرا کتاب خواندن مهم است؟

پرسشی ساده مطرح می‌کنم، پاسخی صادقانه بدهید چراکه پاسخ شما میزان لذت زندگی روزانه‌تان را بالا می‌برد، آلزایمر را به تاخیر می‌اندازد و حتی عمرتان را بلندتر می‌کند: در هفته گذشته چند ساعت را به مطالعه کردن اختصاص دادید؟


صفحه 1 از 2712345...1020...قبلی »