علومی‌یزدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده علوم اقتصادی دانشگاه علامه:

پژوهش‌های بین‌گروهی و بین‌دانشگاهی مقهور مانده‌اند

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی، ضرورت استفاده از ظرفیت‌های استادان دانشکده اقتصاد در کنار پژوهشکده علوم اقتصادی را نکته‌ای بسیار مهم دانست و گفت: تا به امروز به پژوهش‌های فردی یا حداکثر سه نفره بسنده می‌کردیم، بنابراین پژوهش‌های بین‌گروهی و بین‌دانشگاهی مقهور مانده‌اند.


هادی خانیکی:

نگرانم اما امیدوارم

استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با وجود نگرانی، اما به بهبود وضعیت اجتماعی کشور امیدوار است و بیان می‌دارد پیشینه تاریخی ایران نشان می‌دهد مردم توانایی عبور از مشکلات بزرگ را دارند.


دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌کند؛

فراخوان اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه»

اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» آبان ماه سال جاری با هدف تبیین و ترسیم جایگاه مشاوره و مشاوران مدرسه در سند تحول بنیادین آموزش‌و‌پرورش در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


سهمیه استعداد درخشان اعلام شد؛

زمان مصاحبه دکتری بدون آزمون تغییر یافت

دانشگاه علامه طباطبائی از تاریخ دهم تا شانزدهم تیرماه سال جاری از داوطلبان دوره دکترا بدون آزمون (سهمیه استعداد درخشان) مصاحبه به عمل می‌آورد.


به همت دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دفتر نهاد رهبری برگزار می‌شود؛

سی‌و‌چهارمین دورۀ دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبائی

سی و چهارمین دورۀ دانش‌افزایی استادان به همت دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دفتر نهاد رهبری دانشگاه علامه طباطبائی در تاریخ‌های ۹ و ۱۰ تیرماه در سالن شورای دانشکدۀ مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


علومی‌یزدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده علوم اقتصادی دانشگاه علامه:

پژوهش‌های بین‌گروهی و بین‌دانشگاهی مقهور مانده‌اند

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی، ضرورت استفاده از ظرفیت‌های استادان دانشکده اقتصاد در کنار پژوهشکده علوم اقتصادی را نکته‌ای بسیار مهم دانست و گفت: تا به امروز به پژوهش‌های فردی یا حداکثر سه نفره بسنده می‌کردیم، بنابراین پژوهش‌های بین‌گروهی و بین‌دانشگاهی مقهور مانده‌اند.


نادر نعمت‌اللهی:

وضعیت زبان دانشجویان دکترا در مصاحبه علمی لحاظ می‌شود

معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی بر ضرورت آشنایی کامل دانشجویان دکتری با زبان انگلیسی تاکید کرد و گفت: وضعیت زبان دانشجویان دکتری در مصاحبه علمی لحاظ می‌شود چرا که نمی‌توان متصور شد دانشجویی در دوره دکتری مشغول به تحصیل باشد، اما شناختی نسبت به زبان انگلیسی – که تمامی منابع و مقالات تحقیقاتی به این زبان نوشته شده است- نداشته باشد.


با معرفی ناصر خیابانی به عنوان رئیس جدید؛

مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده علوم اقتصادی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد+ تصاویر

مراسم تودیع دکتر اسفندیار جهانگرد، رئیس سابق پژوهشکده علوم اقتصادی دانشگاه علامه طباطبائی و معارفه دکتر ناصر خیابانی به عنوان رئیس جدید این بخش با حضور جمعی از مسئولان دانشگاه برگزار شد.


در دانشگاه یزد برگزار شد؛

کارگاه‌ تخصصی روش‌های تحقیق در آموزش زبان انگلیسی با تدریس گودرز علی‌بخشی

کارگاه‌ تخصصی دکتر علی‌بخشی، استاد دانشگاه علامه با عنوان «روش‌های تحقیق در آموزش زبان انگلیسی» به همت انجمن آموزش زبان و ادبیات انگلیسی ایران (تلسی) شعبه یزد و با همکاری دانشکده زبان‌های خارجی دانشگاه یزد در این دانشگاه برگزار شد.


روسای دانشکده‌ها در دولت کنونی چگونه برگزیده می‌شوند؛

پُز انتخابات، اعمال انتصابات

در طول چند سال اخیر که دولت اعتدال که با رویکرد فرهنگی مشابه با دولت اصلاحات روی کار آمده است، در بسیاری موارد، به‌رغم تفاوت فاحش رأی اکثریت اعضای هیئت علمی، فرد مورد نظر شخص رییس دانشگاه به ریاست دانشکده‌ها و فرد مورد نظر شخص رییس دانشکده به مدیریت گروه‌ها منصوب شده است.


برای فارسی‌‌آموزان سراسر جهان؛

دانشگاه علامه طباطبائی مدرسه تابستانی آموزش زبان فارسی برگزار می‌‌کند

دانشگاه علامه طباطبائی در تابستان ۱۳۹۷ برنامه‌های آموزشی و فرهنگی برای فارسی‌‌آموزان سراسر جهان برگزار می‌کند. شرکت‌کنندگان در این مدرسه تابستانی دانشجویان رشته‌های زبان و ادبیات فارسی، ایران‌شناسی، شرق‌شناسی، مطالعات منطقه‌ای، تاریخ و رشته‌های مرتبط است.


حسین سلیمی:

نباید مدنیت ایرانی را به امواج ‌گذرای سیاست خارجی فرو کاست/ پوشاندن بنیادگرایی پشت خریدهای عظیم تسلیحاتی و تبلیغاتی

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در نشست «گفت‌وگو‌های فرهنگی ایران و ایتالیا» در رم گفت: امروز نمی‌توان فرهنگ‌های جوامع بزرگ را تنها به سیاست خارجی موقتی دولت‌ها و یا اشتراک منافع یا تضاد منافع دولت‌ها در برخی مسائل جهانی فرو کاست.


به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی؛

نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک برگزار شد+ تصاویر

نشست معاونان دانشجویی دانشگاه‌های منطقه یک کشور با حضور مسئولان معاونت‌های دانشجویی این دانشگاه‌ها به میزبانی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد. هماهنگی سیاست‌های دانشگاه‌ها و برنامه‌هایی که از جمله برای تابستان پیش رو در پیش دارند، از جمله اهداف این نشست بود.


از سوی سازمان سنجش اعلام شد:

نحوه طراحی و روش پاسخگویی به سوالات کنکور سراسری اعلام شد

نحوه طراحی سوالات کنکور سراسری سال ۹۷ و روش پاسخگویی به سؤالات اعلام شد. آزمون سراسری سال ۹۷ در صبح و بعدازظهر روزهای پنجشنبه هفتم و جمعه هشتم تیرماه ۹۷ در ۳۷۵ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۴۷۹ حوزه امتحانی برگزار می‌شود.


هشدار به مسئولان آموزشی کشور؛

خطر خالی ماندن صندلی‌های ریاضی و انسانی در دانشگاه‌ها جدی است

طبق اعلام سازمان سنجش آموزش کشور در حالی حدود ۶۵ درصد متقاضیان امسال ورود به دانشگاه‌ها داوطلب حضور در گروه آزمایشی تجربی هستند که فقط یک سوم این داوطلبان در رشته‌های علوم تجربی پذیرفته می‌شوند. در عین حال که گرایش به سمت این رشته‌ها هر سال بیش از سال پیش می‌شود، تعداد داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم انسانی و علوم ریاضی روی هم رفته کمتر از این میزان است.


صفحه 1 از 7312345...102030...قبلی »