با حکم رهبر معظم انقلاب صورت گرفت:

عضویت دو استاد دانشگاه علامه در مجمع تشخیص مصلحت نظام

با حکم رهبر معظم انقلاب دو عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی به عنوان عضو حقیقی مجمع تشخیص مصلحت نظام برای یک دوره ۵ ساله منصوب شدند. سیدمحمد میرمحمدی و داود دانش‌جعفری هر دو عضو هیئت علمی گروه اقتصاد بازرگانی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی هستند که دارای سوابق اجرایی متعددی در بخش‌های مختلف نظام جمهوری اسلامی بوده‌اند.


«محمد فرهادی»، وزیر پیشین علوم از کارنامه خود سخن گفت؛

در ٣سال به رتبه نخست شتاب علمی دنیا دست یافتیم

دوران وزارت پزشک متخصصی که آبان ۹۳ در رأس وزارتخانه علوم، تحقیقات و فناوری قرار گرفت، سرآمده و نوبت به سرپرستی یک جامعه‌شناس و معاون فرهنگی پیشین این وزارتخانه رسیده است. کارنامه «محمد فرهادی» در دوران نزدیک به سه‌ سال وزارتش، واکنش‌های متفاوتی را مانند دوران کاری‌اش به همراه دارد.


حفظ وضع موجود، دست‌فرمان روحانی در انتخاب وزرای اجتماعی؛

چرا انتخاب وزیر علوم به تأخیر افتاد/ تبعات رویکرد جدید روحانی به دانشگاه

به جرأت می‌توان دانشجو و دانشگاه‌ها را یکی از مهم‌ترین پایگاه‌های اجتماعی پیروزی حسن روحانی در سال ۱۳۹۲ خواند. پایگاهی که هنوز بخش زیادی از مطالبات خود را محقق نشده می‌بیند و اعتراض‌های دانشجویی هنوز پابرجاست.


رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد در مشهد مقدس:

دانشگاه آزاد خصوصی نیست و متعلق به همه است/ انتقاد شدید از وضعیت فعلی دانشگاه‌های علمی – کاربردی و پیام‌نور

ولایتی، رئیس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی گفت: دانشگاه آزاد خصوصی نیست و نظام در آن سرمایه‌گذاری کرده و این دانشگاه متعلق به همه مردم است.


رئیس دانشگاه صنعتی امیر کبیر:

انتخاب سرپرست وزارت علوم از میان معاونان وزیر انتخابی سنجیده بود

معتمدی، رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر با سنجیده خواندن انتخاب معاون فرهنگی وزارت علوم در مسئولیت سرپرستی این وزارتخانه گفت: برای سرپرستی یک وزارتخانه، بهتر است از معاونان همان نهاد، ارگان و یا سازمان بهره مند شد چرا که آنان در جریان مسائل جاری هستند.


اعطای نخستین جایزه «زنان در علم» به 16 زن موفق ایرانی؛

استاد دانشگاه علامه طباطبائی جایزه «زنان در علم» را به دست آورد

شمس‌السادات زاهدی، عضو هیئت علمی بازنشسته دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی موفق به کسب جایزه زنان در علم در گروه علوم انسانی در اولین دوره این مراسم شد.


سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری:

برای تصدی وزارت باید منتظر جمع‌بندی‌ رئیس‌جمهور بود/ نشاط و پویایی در دانشگاه‌ها تقویت می‌شود

هاشمی در پایان در پاسخ به این پرسش که آیا برای تصدی سمت وزارت مذاکراتی با جناب عالی شده است، گفت: دوره سرپرستی حداکثر سه ماهه است و در طول این دوره نیز دولت و رئیس‌جمهور براساس بررسی‌ها و رایزنی‌های خود پیشنهاداتی را مطرح می‌کنند، در همین زمینه اینکه پیشنهادی برای تصدی سمت وزارت به من داده شود براساس ارزیابی و جمع‌بندی‌هایی است که آقای رئیس‌جمهور خواهند داشت.


با هماهنگی ستاد رفاهی اعضای هیئت علمی وزارت علوم؛

امکان صدور کارت ارزی ویژه اعضای هیئت علمی فراهم شد

اعضای هیئت علمی که متقاضی دریافت کارت ارزی هستند، برای دریافت اطلاعات بیشتر به سایت ستاد رفاهی وزارتخانه به آدرس setadrefahi.msrt.ir مراجعه و از طریق لینک مربوط به سایت شرکت و یا بانک متصل شوند.


در هیئت عالی جذب تأکید شد:

تکلیف متقاضیان جذب دارای بورسیه هرچه سریعتر روشن شود

محمدعلی کی‌نژاد، رئیس هیئت عالی جذب شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: در خصوص متقاضیان راتبه‌ای هم که تاکنون بلاتکلیف هستند باید وزارت علوم، عدم تعهد استخدامی آنان را به این هیئت اعلام کند تا زمینه انتقال این افراد به دیگر دستگاه‌های دولتی فراهم شود.


بازنشر مناظره برنامه «زوایه» شبکه چهار؛

ضیا هاشمی در دفاع از جنبش دانشجویی چه گفت؟ + ویدئو

سرپرست وزارت علوم دولت دوازدهم و معاون فرهنگی وقت وزیر علوم در دولت یازدهم گفت: «جنبش دانشجویی باید از اصحاب قدرت مستقل باشد و سیاهی‌لشکر احزاب نباشد، جنبش دانشجویی و تشکل دانشجویی باید قدرت نقد داشته باشد و این نقد بسیار سازنده است». گزیده‌ای از صحبت‌های سیدضیا هاشمی که در دفاع از فعالیت تشکل‌های دانشجویی و فضای نقد در دانشگاه‌های کشور، در برنامه چالشی زاویه از شبکه چهار سیما پخش شده است در اینجا ارائه می‌شود.


در دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی دانشگاه علامه؛

رقابت فعالان بازی‌های رایانه‌ای آموزشی در جشنواره «سرگرم‌آموز»

هسته پژوهشی مطالعات بازی‌های رایانه‌ای آموزشی دانشگاه علامه طباطبائی با مشارکت مرکز رشد و نوآوری علوم انسانی و علوم اجتماعی دانشگاه و همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری جشنواره «سرگرم‌آموز» را ۳۰ مرداد ماه در سالن اجتماعات دانشکده روان‌شناسی و علوم تربیتی برگزار می‌کند.


سیدضیاء هاشمی:

رشد و توسعه علمی کشور در اولویت برنامه‌هایم است/ وظیفه ما ادامه راه فرجی‌دانا، فرهادی، نجفی و توفیقی است

هاشمی، سرپرست وزارت علوم، تحقیقات و فناوری خاطرنشان کرد: آقایان دکتر فرهادی، دکتر فرجی‌دانا، دکتر نجفی، دکتر توفیقی و مجموعه معاونین وزارت علوم و رؤسای دانشگاه‌ها در دولت یازدهم با وجود همه موانع و محدودیت‌ها، زحمات زیادی متقبل شده‌اند و اکنون وظیفه ما ادامه راه آنها و تعالی آموزش عالی با حفظ همزمان آرامش و نشاط در این محیط پویا است.


رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علامه؛

علوم انسانی تنگه احد نظام است/ اولویت فعالیت تشکل‌ها مسائل فرهنگی و اجتماعی باشد

حجت‌الاسلام صادق اکبری‌اقدم در هجدهمین نشست سالانه اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانشجویان مستقل سراسر کشور، گفت: اهمیت کار در حوزه علوم انسانی در دانشگاه‌ها به قدری مهم است که از آن به عنوان تنگه احد نظام یاد می‌کنند.


مولاوردی در نشست مشاوران رؤسای دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی

به تأسیس سازمان امور زنان امیدوارم

مولاوردی، دستیار رئیس‌جمهور در امور حقوق شهروندی گفت: امیدواریم در بحث تقویت ساختار زنان و خانواده بتوانیم در آینده به تأسیس سازمان امور زنان و خانواده در عالی‌ترین سطح اقدام کنیم.


مشاور امور زنان و خانواده وزیر علوم:

ایجاد هسته مطالعات حقوقی زنان در دانشگاه علامه یکی از مهمترین فعالیت‌های ما بود

الهه حجازی، مشاور امور زنان و خانواده وزیر علوم ایجاد و راه‌اندازی یک هسته مطالعات حقوقی در امور زنان در دانشگاه علامه طباطبائی را یکی از مهمترین فعالیت‌های این بخش وزارت علوم بیان کرد. 


وزیر علوم خبر داد:

جایزه ملی «مریم میرزاخانی» در حوزه علوم پایه اعطا می شود

محمد فرهادی، وزیر علوم با اشاره به افتخارات پروفسور مریم میرزاخانی و برنامه وزارت علوم برای بزرگداشت مقام علمی وی در آغاز سال تحصیلی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی گفت: پروفسور مریم میرزاخانی‌ اولین دانش‌آموزی بود که جایزه طلای المپیاد علمی را به خود اختصاص داد و سال ۲۰۰۵ در فهرست ۱۰ ذهن برتر در جهان قرار گرفت.


صفحه 1 از 3812345...102030...قبلی »