tafahom roasa daneshga iran afghanestan (5)

امضای تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه‌های ایران و افغانستان؛

رؤسای دانشگاه‌ها: از همه فرصت‌ها و ابزارها برای ترویج زبان فارسی استفاده کنیم/ جای تاجیکستان خالی است

در جریان امضای تفاهم‌نامه‌ همکاری رؤسای دانشگاه‌های بزرگ ایران و افغانستان در زمینه زبان و ادبیات فارسی، رؤسای این دانشگاه‌ها با ارائه گزارشی از دانشگاه‌های خود به ایراد سخنرانی پرداختند و از کم‌وکیف فعالیت‌های خود گفتند.همچنین متن تفاهم نامه مشترک دانشگاه های ایران و افغانستان در زمینه زبان و ادبیات فارسی را می توانید ببینید.


vafayi

دبیر نخستین گردهمایی مدیران کرسی های زبان و ادبیات فارسی دنیا در تهران:

کرسی‌های زبان فارسی جهان حاصل دیپلماسی علمی و فرهنگی وزارت علوم است

عباسعلی وفایی با بیان اینکه از بین دانشگاه‌های داوطلب برای میزبانی این گردهمایی دانشگاه علامه طباطبائی مورد تایید قرار گرفت، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم نشست بعدی گردهمایی مدیران زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی سراسر دنیا در دانشگاه خوارزمی برگزار شود.


resane goftogooy farhangi iran arab 1 (23)

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی:

زمان مطالعه یکدیگر فرا رسیده است/ جایگاه والای فرهنگ نسبت به سیاست

حسین سلیمی در جمع اندیشمندان جهان عرب اظهار کرد: انقلاب ارتباطات و اطلاعات و نیز گسترش ارتباطات در عرصه جهانی این امکان را فراهم کرده است که فرهنگ‌ها در یک محیط سیال دائمی در حال سیلان باشند و به ارتباطات سازنده‌تر و بده بستان‌های فرهنگی در عرصه جهانی بپردازند.


tishe-yar

مدیر مرکز همکاری‌های بین‌المللی دانشگاه علامه طباطبائی مطرح کرد:

مرجعیت اصلی دانشگاه علامه برای آموزش زبان فارسی به غیرفارسی‌زبانان

ماندانا تیشه‌یار گفت: این اولین بار است که ۱۲ رئیس دانشگاه از ایران و افغانستان دور همدیگر جمع شده‌اند و برای سرمایه‌گذاری در آموزش زبان فارسی نه به عنوان زبان شعر و ادب بلکه به عنوان زبان علم اعلام آمادگی کردند.


tafahomname iran afghanestan zaban farsi daneshgahha (31)

با حضور رؤسای دانشگاه‌های بزرگ دو کشور در دانشگاه علامه؛

تفاهم‌نامه مشترک همکاری دانشگاه‌های ایران و افغانستان امضا شد

در راستای همکاری‌های علمی- پژوهشی میان دانشگاه‌های پارسی‌زبان کشورهای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری اسلامی افغانستان تفاهم‌نامه‌ای به امضای رؤسای دانشگاه‌های مهم دو طرف رسید.


haddad adel (4)

غلامعلی حداد عادل خبر داد:

پذیرش دانشجوی واژه‌گزین در مقطع کارشناسی ارشد

غلامعلی حداد عادل، در اولین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی گفت: امروز ارتباطات بین‌المللی گسترش یافته و فضای مجازی مرزها را برداشته است، در چنین شرایطی همه این ارتباطات در بستر زبان صورت می‌گیرد و حفظ قوت زبان بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.


Salar-Ameli

قائم‌مقام وزیر علوم در امور بین‌الملل:

از برگزاری کرسی‌های زبان فارسی در هرجای دنیا حمایت می‌کنیم

حسین سالارآملی اظهار کرد: در آینده، دانشگاهی می‌تواند به حیات خود ادامه دهد که با رویکردی بین‌المللی برنامه‌ریزی و اقدام کند و عدم این نگاه می‌تواند ضربه سنگینی به دانشگاه و در نتیجه وزارت علوم وارد آورد که در این راستا دانشگاه علامه را پیش‌رو و موفق می‌بینیم.


gerdhami modiran zaban farsi taghdir ostad bargozide (16)

در نخستین گردهمایی مدیران گروه زبان و ادبیات فارسی دنیا در دانشگاه علامه؛

استادان برگزیده زبان و ادبیات فارسی جهان معرفی و تقدیر شدند/ +تصویری

وزیر علوم در نخستین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور از سه استاد برگزیده زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور تقدیر کرد.


farhadi

وزیر علوم:

بیش از ۲۵۰ کرسی‌ فارسی‌آموزی در کشورهای مختلف راه‌اندازی شده‌ است

محمد فرهادی، وزیر علوم تحقیقات و فناوری درباره عملکرد رئیس دانشگاه علامه طباطبائی در سال‌های اخیر گفت: رئیس این دانشگاه یکی از بهترین رؤسای دانشگاه بوده که در ایجاد دانشگاهی با کیفیت بالا، پربار و پیشرو در بسیاری از امور موفق عمل کرده است.


hamayesh modiran gorooh zaban farsi donya (39)

سالارآملی تاکید کرد:

توسعه زبان فارسی برای دیپلماسی علمی، محور برنامه‌های وزارت علوم

قائم مقام وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در امور بین‌الملل با اشاره به فعالیت این وزرات‌خانه در زمینه توسعه و گسترش زبان و ادبیات فارسی در خارج از کشور، اظهار کرد: یکی از محوری‌ترین برنامه‌های وزرات علوم توجه به دیپلماسی علمی است.


farhadi

فرهادی با تاکید بر نقش زبان در عصر بحران هویت:

انسجام فرهنگی با وجود زبان‌های مختلف در ایران باعث افتخار است

وزیر علوم، تحقیقات و فناوری صبح امروز در نخستین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی دنیا در تالار آمفی تئاتر دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه امروزه زبان فارسی در همه جهان ریشه دوانده است، گفت: با درک وضعیت ملی و فراملی باید در زمینه گسترش زبان، ادبیات و فرهنگ فارسی در سراسر دنیا تلاش کنیم.


hamayesh modiran gorooh zaban farsi donya (10)

آغاز به کار نخستین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی دنیا در تهران:

سلیمی: زبان فارسی یک جهان است/ دو روز فرصت، برای پاسخ به مسائل زبان‌شناسان

رئیس دانشگاه علامه با ابراز امیدواری از مثبت و سازنده بودن این گردهمایی گفت: ما می‌خواهیم در این دو روز خاطره‌ای خوش از یک گردهمایی مثبت و روبه جلو فراهم کنیم و در پایان بتوانیم به مسائل مهم در جامعه فارسی‌شناسان و فارسی‌زبانان پاسخ دهیم.


Dr Omid

معاون وزارت علوم:

حضور دانشگاه علامه در جمع برترین‌های «حسابداری تعهدی» کشور باعث افتخار است

محمد‌حسین امید معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات فناوری حضور دو دانشگاه وابسته به وزارت علوم در میان هفت دستگاه برتر از نظر اجرای حسابداری تعهدی و پاسخگویی مالی را باعث افتخار دانست.


PoorRoostaei Sepad (3)

رئیس مرکز فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه مطرح کرد:

جزئیات راه‌اندازی سیستم سپاد برای پاسخگویی به مشکلات شبکه در دانشگاه علامه

سعید پورروستایی درباره افزوده جدیده «سپاد» گفت: تمامی اتفاقاتی که در بحث شبکه اینترنت در هر مکانی از دانشگاه چه در خوابگاه‌ها، چه در دانشکده‌ها و چه در ساختمان مرکزی رخ دهد، با استفاده از سیستم‌های مانیتورینگ موجود هشداری برای ما ارسال می‌شود که ما را از قطعیت موضوع آگاه می‌کند.


neshan meli shafafiat mali atu

از بین 2000 موسسه کشور؛

دانشگاه علامه طباطبائی “دستگاه برتر در زمینه پاسخگویی مالی” شد

در نخستین دوره اعطای «نشان تندیس ملی پاسخگویی مالی دستگاه های اجرایی کشور» که ۲۲ دیماه در محل مرکز همایش های بین المللی رازی دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار شد، دانشگاه علامه طباطبائی از بین ۲ هزار موسسه و نهاد عمومی ارزیابی شده در زمینه تحقق حسابداری تعهدی به عنوان دستگاه برگزیده معرفی شد.


neshast-shahed-isargar-ostad-moshaver-32

حسینی در مصاحبه با عطنا:

طرح‌های دانشگاه علامه برای دانشجویان شاهد، خلاقانه و موفقیت‌آمیز بوده است

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم خبر داد: اولین دوره جشنواره آموزش و پژوهش ملی ایثار، اسفندماه با مشارکت وزارت بهداشت، دانشگاه آزاد اسلامی و بنیاد شهید و امور ایثارگران برگزار می‌شود.


neshast-shahed-isargar-ostad-moshaver-38

مدیرکل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر وزارت علوم:

جای طلبکار و بدهکار عوض شده!/ ۸۰ درصد دانشجویان به دفاع از میهن رای دادند

سیدمهدی حسینی در نشست هم‌اندیشی استادان مشاور شاهد و ایثارگر دانشگاه علامه طباطبائی گفت: بیایید همان انتظاری که برای بچه‌های خودمان از دانشگاه داریم برای بچه‌های شاهد و ایثارگر نیز داشته باشیم.


neshast-shahed-isargar-ostad-moshaver-36

نشست بررسی «طرح استادمشاور دانشجویان شاهد و ایثارگر» برگزار شد؛

اضطراب، غربت و تنهایی مهمترین دغدغه‌ دانشجویان/ همه فرزندان شاهد و ایثارگر به مشاوره نیاز ندارند

این نشست با حضور مدیرکل امور شاهد و ایثارگر سازمان دانشجویان وزارت علوم، رئیس و معاونان دانشگاه، رئیس نهاد رهبری و جمعی از اعضای هیئت علمی، شب دوشنبه بیستم دی ماه در سالن شورای ریاست دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد و مسائل دانشجویان شاهد و ایثارگر بررسی شد.


صفحه 1 از 1612345...10...قبلی »