مناظره «کارنامه روحانی؛ قابل دفاع یا مردود؟» + عکس و صوت

پروین:‌ نماینده فکری اصولگرایان در دانشگاه‌ها بسیج دانشجویی است/ بابایی: جریان انقلابی بسیج دانشجویی هیچ نسبتی با اصولگرایان ندارند

مناظره دانشجویی با عنوان «کارنامه روحانی؛ قابل دفاع یا مردود؟» به همت بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در سالن شهید بهشتی دانشکده حقوق و علوم سیاسی این دانشگاه برگزار شد.


در دانشگاه علامه‌طباطبائی برگزار می‌شود؛

سی‌ و سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت

سی‌ و سومین جشنواره سراسری قرآن و عترت در بخش‌های مفاهیم و آوایی از ۷ اسفند‌ماه در تمامی دانشکده‌های دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


در مسابقات ملی جساپ حضور پیدا کردند؛

دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبائی در کسوت قاضی

تیم دانشگاه علامه طباطبائی که برای اولین بار در سال ۲۰۱۴ در این مسابقات شرکت کرد به عنوان نمایندۀ ایران در سال‌های بعد در آمریکا حضور داشته است که از جمله افتخارات کسب شده توسط این تیم، حضور در میان دارندگان ۶۰ لایحۀ برتر از میان ۵۰۰ تیم شرکت کننده در سال ۲۰۱۴ و کسب جایزۀ «روح مسابقات» در سال ۲۰۱۷ است.


مدیرکل دانشجویان غیر ایرانی سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری:

اولین آزمون استاندارد مهارت زبان فارسی طراحی شد

عبدالحمید علیزاده گفت: «سامفا» اولین آزمون استاندارد مهارت بسندگی زبان فارسی برای دانشجویان غیر ایرانی است و پیش‌ از این برای پذیرش نهایی دانشجویان غیرایرانی در دانشگاه‌های ایران، آزمون مهارت طراحی نشده بود.


دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌کند؛

طرح مهارت‌افزایی دانشجویان

طرح مهارت‌افزایی دانشجویان دانشگاه علامه‌طباطبائی بهمن و اسفندماه برگزار می‌شود.


به همت هیئت اصحاب عاشورایی برگزار شد؛

اردوی زیارتی و تشکیلاتی مشهد مقدس

اردوی زیارتی و تشکیلاتی مشهد مقدس به همت هیئت اصحاب عاشورایی دانشگاه علامه طباطبائی به منظور افزایش ظرفیت‌های معنوی دانشجویان نو ورودی برگزار شد.


گذری بر نشریات دانشجویی؛

«دانشجو دانست» اولین نشریه دانشجویی ایران

هر نشریه دانشجویی توانایی ایفای نقش، آگاه‌سازی و رهایی از انفعال را برای دانشجویان و نهایتاً جامعه خواهد داشت. چرا که دانشجو در ماهیت‌اش، آزادی‌خواه، عدالت‌طلب و تنها عنصر غیر وابسته و رهایی بخش در جامعه جدید است که می‌تواند نسبت به تمام آن چه هست و نباشد باشد از سینه راستین‌اش ‌و صمیم قلب فریاد بزند. این اندیشه‌ها و تحقق بخشیدن به آنها بدون تدوین و نشر، نشریات دانشجویی امکان‌پذیر نیست. نشریه به عنوان یکی از قدیمی‌ترین ابزار ارتباط جمعی می‌تواند اهداف و آرمان‌های دانشجویی را ترویج دهد و مطالبات دانشجویی را بدل به عناصر تاثیرگذار در ساحت سیاست و جامعه کند.


سیدجواد طباطبایی مطرح کرد:

دولت اجازه ندهد دلالان علم حق‌الزحمه رساله‌ها را به جیب بزنند/ راه‌حل بالا رفتن کیفیت رساله‌ها

پیشنهاد من این است که وزارت خانه گروهی از استادن برگزیده علمی را –و نه کسانی که حکم وزارتی دارند –گرد آورد و آنان به حکم قرعه پنج تا ده رساله از هر صد رساله را به طور علمی بررسی کنند و استادانی که کار خود را درست انجام نداده‌اند مورد مؤاخذه قرار گیرند. دولت برای هر رساله دکتری فقط چندین ده میلیون تومان حق‌الزحمه می‌دهد و نباید اجازه دهد گروهی از دلالان علم آن وسیله‌ای برای پر کردن جیب خود بکنند.


وزیر علوم خبر داد؛

تمهیدات وزارت علوم برای اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی  

منصور غلامی از تمهیدات وزارت علوم در حوزه تأمین خوابگاه‌های متأهلی خبر داد و گفت: «همان‌طور که در قانون برنامه ششم نیز دیده شده است، قرار است از‌ سال آینده ساخت خوابگاه‌های متأهلی با جدیت بیشتری در دانشگاه‌ها پیگیری شود.


رئیس نهاد رهبری:

سطح دینداری دانشگاهیان از متوسط جامعه بالاتر است

رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها گفت: سطح دینداری در جمع دانشگاهیان از متوسط جامعه بالاتر است و اکثریت دانشگاهیان به انجام فرائض و شعائر دینی به‌ویژه اقامه نماز اهتمام دارند.


وزیر علوم تاکید کرد؛

ضرورت توسعه مشارکت در تشکل‌های دانشجویی و انجمن‌های علمی

وزیر علوم در نشست هم‌اندیشی با قائم مقام و برخی مسئولان وزارتخانه با رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها و معاونان نهاد، بر ضرورت توسعه مشارکت دانشجویان در تشکل‌های دانشجویی، انجمن‌های علمی و کانون‌های فرهنگی تاکید کرد.


رئیس صندوق رفاه دانشجویان تشریح کرد؛

سه طرح جدید صندوق رفاه در حوزه خدمات دانشجویی در سال آینده

مشاور وزیر علوم و رئیس صندوق رفاه دانشجویان از سه طرح جدید این صندوق در حوزه رفاه دانشجویی برای سال ۹۷ خبر داد و گفت: اعطای ۵۰۰ میلیارد تومان تسهیلات ارزان قیمت برای احداث،‌ خرید، تکمیل سراهای دانشجویی، پوشش صد در صدی دانشجویان متقاضی وام ویژه دکتری و حمایت ویژه از ایده‌های دانشجویی، کارگاه‌های مهارت محور و شرکت‌های دانش بنیان از جمله این سه طرح است.


فعالان دانشجویی دانشگاه علامه در انتقاد و دفاع از عملکرد دولت روحانی بیان کردند:

بابایی: سوریه برجام نمی‌خواهد، مقاومت می‌خواهد/ علیمرادی: با ادامه سیاست‌های احمدی‌نژاد، ونزوئلا می‌شدیم + صوت و تصاویر

دانشجویان منتقد و موافق دولت روحانی در قالب یک مناظره دانشجویی بین نمایندگان بسیج و انجمن اسلامی دانشگاه علامه طباطبائی، عملکرد آن را در موضاعاتی چون برجام، لایحه بودجه ۹۷، نسبت وعده‌ها و عملکرد دولت یازدهم، وضعیت واردات، اشتغال و بیکاری، سیاست خارجی، مسکن و دیگر مسائل مورد نقد و بررسی قرار دادند.


مسئول اردوهای راهیان نور قرارگاه نور بسیج دانشجویی خبر داد:

اعزام ۱۰۰ هزار دانشجو به راهیان نور

مسئول اردوهای راهیان نور قرارگاه نور بسیج دانشجویی اعلام کرد: امسال صدهزار دانشجو با اعزام به اردوهای راهیان نور راهی مناطق عملیاتی دفاع مقدس می‌شوند.


صفحه 1 از 2612345...1020...قبلی »