رضا واعظی در همایش «تعالی خدمات عمومی»: (13)

توسعه یعنی حداکثر خواستن و مطالبه کردن/ مردم نباید در مقام شهروندی «قناعت» پیشه کنند

عضو هیئت علمی دانشکده مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه ضمن تأکید بر توسعه همه‌جانبه، گفت: اگر بپذیریم که تعالی یکی از مفاهیم مترقی کیفیت است، جز از طریق اشتیاق و میل واقعی و حس خدمت، به دست نمی‌آید و باید گفت مشکل اصلی این است که هدف مردم از کسب مناسب دولتی کسب قدرت و مزیت‌های ناشی از آن است و نه خدمت.


با عهدشکنی توافق نفتی و یکه‌تازی آمریکا؛

احتضار اوپک/ کارشناسان مرگ سازمان بزرگ نفتی را پیش‌بینی می‌کنند

خطر سقوط دوباره قیمت نفت بازار جهان را تهدید می‌کند عربستان، نیجریه، لیبی، اکوادور و عراق میزان تولید نفت خود را افزایش داده‌اند نرسی قربان در گفت‌وگو با «شهروند»: عربستان، امارات، کویت و روسیه تعیین‌کنندگان بازار نفت جهان خواهند بود.


صندوق بین‌المللی پول در گزارش جدید خود اعلام کرد؛

رشد اقتصاد ایران، موتور محرکه رشد جهان

صندوق بین‌المللی پول (IMF) گزارش خود با عنوان چشم‌انداز اقتصاد جهان را به‌روزرسانی کرد. در این گزارش به‌روز‌شده، صندوق پیش‌بینی خود از رشد اقتصاد جهان را برای سال جاری و سال آینده به ترتیب ۵/ ۳ درصد و ۶/ ۳ درصد اعلام کرد که نسبت به پیش‌بینی قبلی تغییری نشان نداد.


نکات مدیریتی؛

چرا شرکت‌های تکنولوژی باید متخصص علوم انسانی هم استخدام کنند؟

به‌عنوان یکی از موسسان و مدیرعامل یک استارت‌آپ تکنولوژی در حال رشد، باید بگویم مخالف آموزش کدنویسی به کودکان نیستم. هیچ‌گاه نمی‌توانستم شرکتم را بدون داشتن سابقه مهندسی راه‌اندازی کنم و همواره روی مهندسان شرکت برای ایجاد محصول حساب می‌کنم.


تصميم دولت براي تغيير واحد پولي از «ریال» به «تومان» در بوته نقد کارشناسان قرار گرفت؛

طناب نجات برای پول ملی

تصمیم دولت برای تغییر در واحد پولی ملی با اما و اگر‌های بسیار، دوباره به یکی از داغ‌ترین اخبار در حوزه نظام بانکی تبدیل شده تا بعد از ۸۷ سال ریال از واحد پول ملی ایران حذف شود. اگرچه جزئیات این تصمیم همچنان از نگاه بسیاری از دست‌اندرکاران اقتصادی و کارشناسان نظام بانکی دارای ابهام بوده اما به نظر می‌رسد دولت مصمم است دیر یا زود، یک صفر از پول ملی حذف کند تا ریال به تومان تبدیل شود.


فاصله ميان فقير و غنی، جامعه ايران را دوپاره كرده است؛

سنگ شکاف اقتصادی پیش پای «رویای ایرانی»

«جامعه به دو گروه فقیر و غنی تقسیم شده است.» چند بار این گزاره را به انحای مختلف شنیده‌اید؟ تلقی‌هایی از این دست در باب نابرابری و شکاف اقتصادی، هر چقدر هم خالی از دقت‌های پژوهشی باشند و هر چقدر به دور از واقعیت، باز هم نشانگر احساسی‌اند که شهروندان ایرانی نسبت به وضعیت اقتصادی خودشان و سایرین دارند.


مهدی پازوکی:

اصلاح ‌کابینه اقتصادی یک ضرورت

پازوکی گفت: دولت روحانی در کاهش تورم موفق عمل کرده است، اما برای رفع مشکلات اقتصادی نیاز به حضور افراد شایسته‌تر در مدیریت اقتصادی وجود دارد. دولت آینده باید در رأس سه نهاد مهم وزارت اقتصاد، سازمان برنامه و بودجه و بانک مرکزی افرادی قرار دهد که از دانش بالایی برخوردار باشند و بتوانند به‌خوبی اوضاع را مدیریت کنند.


مقدمه‌ای بر روش مدرن تامین مالی کسب‌وکارهای نوپا؛

آیا تامین سرمایه جمعی، شکاف سرمایه استارت‌آپ‌ها را رفع می‌کند؟

در مقاله ای به قلم سعید زرندی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی و فرهاد طهماسبی، کارشناس ارشد کارآفرینی سازمانی، به مسئله سرمایه‌گذاری در کسب و کارهای جدید پرداخته شده و آمده است: تامین سرمایه جمعی پدیده‌ای نوین تلقی می‌شود و بسیاری از کشورها در سال‌های گذشته اقدامات مختلفی را برای تسهیل به‌کارگیری آن در دستور کار قرار داده‌اند.


طرح تاسیس بانک ملی در نخستین دوره مجلس شورای ملی؛

نهادسازی و بانکداری/ ضرورت‌ها و موانع

در پژوهش حاضر از منابع مختلف به‌ویژه روزنامه‌ها، خاطرات و دست‌نوشته‌های دوره مشروطیت، اسناد باقی‌مانده و… به نحو مطلوب بهره برده شده است. پرسش‌های مقاله حاضر عبارتند از: ۱. ضرورت‌های شکل‌گیری بانک ملی در اوان مشروطیت چه بود؟ ۲. چه موانع و عللی باعث شکست و ناکامی ایده بانک ملی شد؟


چگونه یک تیم مجازی موفق بسازیم؟

۴ نکته برای بهره‌برداری از تیم‌های مجازی

امروزه در دنیای تجارت جهانی، تیم‏ های مجازی به ساختار سازمانی رایجی تبدیل شده ‏اند. دوران روزهایی که تمامی اعضای تیم در دفتر کار مشخصی حضور داشتند و ساعات کاری خود را در کنار یکدیگر سپری می ‏کردند‎، به پایان رسیده است. با این حال، بر خلاف باور عمومی بهره ‏برداری از تیم ‏های مجازی در عمل چندان ساده هم نیست.


راه آهن‌های دنیا چگونه‌اند؟

توسعه قابل توجه صنعت ریلی در مالزی

چند دهه است که بسیاری مالزی را به عنوان ژاپن اسلامی می‌شناسند، کشوری در جنوب شرقی آسیا که توانست در مدت چند سال با رشدی خیره‌کننده به یکی از مهم‌ترین کشورهای در حال توسعه تبدیل شود.


«دنیای اقتصاد» تجربه آلمان را بررسی می‌کند؛

فرمول ژرمنی مدیریت تعطیلات

ساماندهی تعطیلات و مدیریت روزهایی که در تقویم سالانه به شکلی با روزهای غیرتعطیل تلاقی می‌کنند که تنها یک روز کاری در میان تعطیلات باقی می‌ماند، یکی از موارد مورد برنامه‌ریزی و مد نظر کشورهای مختلف در یکی، دو دهه اخیر بوده است.


نتایج بررسی مرکز پژوهش‌های مجلس نشان می‌دهد؛

چهار تجربه مبارزه با فساد

بررسی‌های یک پژوهش از کشورهای دنیا حاکی از آن است که برای مقابله با فساد، تمرکز بر پیشگیری به‌وسیله اصلاح قوانین، اثرات مطلوب‌تری نسبت به برخورد سختگیرانه پس از وقوع جرم داشته است.


امرالله امینی:

ورود خودرو به بورس کافی نیست

عرضه خودرو در بورس کالا که برای نخستین بار در نهم خرداد امسال انجام شد، به گفته برخی کارشناسان گامی بزرگ در بازار سرمایه و صنعت خودروسازی کشور به شمار می‌رود و نشان‌دهنده رشد بازار سرمایه کشور و توانایی آن برای حمایت از صنایع مختلف است، طوری که از این پس باید شاهد ورود انواع کالا و محصول در بورس کالا باشیم.


عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران:

پول زنان در خانه حبس است

یکی از مهم‌ترین معیارها جهت سنجش درجه توسعه یافتگی یک کشور، میزان اهمیت و اعتباری است که زنان در آن کشور دارا هستند. اکنون نگاه جهان، بیشتر به سوی زنان معطوف شده است، زیرا امروز، برای تحقق توسعه اجتماعی، تسریع فرایند توسعه اقتصادی و محقق شدن عدالت اجتماعی، چنانچه به زن به‌عنوان نیروی فعال و سازنده نگریسته شود، قطعا تاثیر بسیاری در روند توسعه و افزایش کمی و کیفی نیروی انسانی آن جامعه خواهد داشت.


همزمان با فرونشست زمین و بحران آب؛

محاصره دریاچه ارومیه با ٣٠ هزار چاه غیرمجاز

«بیشترین چاه‌های غیرمجاز چه از نظر تعداد و چه از نظر حجم برداشت، مربوط به بخش کشاورزی است»؛ «در سال چیزی حدود هشت تا ١٠‌میلیارد مترمکعب برداشت بیش از حد مجاز انجام می‌شود»؛ «تا پایان دولت قبل،‌ بیش از ٣٠‌ هزار چاه غیرمجاز در حوزه دریاچه ارومیه حفر شده است».


پای‌افزار سنتی مریوانی‌ها ٤‌هزار نفر را صاحب شغل کرده است؛

شهر «کِلاش»‌ها

بیش از ۴‌هزار جوان در استان کردستان مشغول به کلاش بافی‌اند. استادکار مریوانی: ‌سال گذشته، برای مسی و رونالدو هم کلاش فرستادیم! رئیس اتاق سنندج در گفت‌وگو با «شهروند»: با تقویت طراحی و رنگ‌بندی «کلاش» می‌توان بازار صادراتی ویژه‌ای برای آن ایجاد کرد.


میزگردی با حضور مالجو، ازوجی و خدايی برگزار شد؛

طرحی با نقاب قانون

بسته اشتغال دولت درحالی استارت خورده که منتقدان زیادی علیه آن داد سخن می‌دهند. حرف مشترک انتقادها، یکی است: «غیرقانونی است». نوک پیکان به سوی دو برنامه از چهار برنامه دولت برای اشتغال‌زایی است، طرح کارورزی و دستورالعمل مهارت‌آموزی در محیط کار واقعی. این دو به گفته منتقدان بی‌شباهت به طرح استاد- شاگردی دوران احمدی‌نژاد نیست.


حسین کمالی:

طرح‌های کارورزی و مهارت‌‌‌آموزی نوعی سوبسید

«ایجاد شغل» باید برای رفع بی‌کاری در دست کار قرار بگیرد. نه اینکه فکر کنیم آن‌قدر فرصت‌های شغلی در جامعه وجود دارد که مشکل اساسی امروز کشور نحوه استفاده از آن فرصت‌هاست. دوستان سعی کرده‌اند تا حدی پرداخت بیمه را برای توسعه اشتغال آسان کنند؛


زهرا کریمی:

ضرورت ارزیابی سیاست‌های اشتغال

بی‌کاری یکی از بزرگ‌ترین چالش‌های اقتصادی، اجتماعی و حتی سیاسی در اکثر کشورهای جهان، ازجمله ایران است. به همین جهت اندیشمندان بسیاری درباره علل و پیامدهای آن مطالعه کرده‌اند و راهکارهای فراوانی نیز برای حل این مشکل ارائه شده است.


پاریس دومین متروی شلوغ اروپا پس از مسکو و دهمین متروی شلوغ دنیا؛

پاریس، قرن بیستم را با مترو آغاز کرد

۱۹ جولای سال ۱۹۰۰، شرکت مترو در شهر پاریس پس از دو سال ساخت‌وساز و از بین بردن چندین خیابان این شهر معروف شروع به‌کار کرد و این کشور را در خط‌مقدم فناوری در سراسر جهان قرار داد. متروی پاریس یا متروپولیتن، سیستم حمل‌ونقل سریع در منطقه متروپولیتن پاریس است.


صفحه 1 از 1212345...10...قبلی »