enghlab va nashryat (2)

نشست تخصصی «انقلاب اسلامی به روایت نشریات»؛

فرقانی: «گزارش‌» در تسریع روند انقلاب نقش مهمی داشت/ محسنیان‌راد: «مبارزه» یک واژه ماندگار در اسامی روزنامه‌ها بود

در این نشست رئیس دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه با یادآوری روزهای انقلاب گفت که گوشه و کنایه یا انتقادات مستقیم در روزنامه منعکس می‌شد به تدریج منجر به شکل‌گیری نارضایتی‌ها و تسریع روند انقلاب شد و استاد ارتباطات دانشگاه امام صادق هم تاکید کرد در آن زمان نزدیک ۸۰ درصد مردم تهران ضبط صوت داشتند.


خخخخخخخخخخخخ

در نشست «بررسي تاريخ جنبش دانشجويي ايران»، مطرح شد؛

موتور محرکه تحولات انقلاب / «جنبش دانشجویی» در ایران نه یک تب، بلکه جریانی مستمر است

هادی خانیکی، عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی: جنبش دانشجویی در ایران، جنبشی دیرپاست و نه یک تب بلکه جریانی مستمر به شمار می‌رود، اما این جریان مستمر با این قدمت، به یک گفتمان مشترک نیازمند است تا بتوان به مسائل درون آن پرداخت.


chalesh-ravabet-omoomi-ghadimi-3

اسماعیل قدیمی:

شهروند – خبرنگار احساسی است

استفاده از ابزارهای ارتباطی جدید به حدی در جامعه چشم‌گیر شده که افراد بی‌شماری به فضای مجازی سوق یافته‌اند. اسماعیل قدیمی، کارشناس ارتباطات، درباره افزایش استفاده مردم از وسایل ارتباط جمعی جدید می‌گوید: علت استقبال مردم کشورهای جهان سوم از ابزارهای جدید ارتباطی ضعف رسانه‌های سنتی و غیردموکراتیک بودن رسانه‌هاست که باعث شده شاهد استفاده گسترده از فضای مجازی باشیم.


HamidZiaeeParvar

حمید ضیایی پرور، کارشناس ارتباطات؛

پوشش خبری و مدیریت افکار عمومی حادثه پلاسکو

این گزارش به بررسی وضعیت پوشش خبری و مدیریت افکار عمومی توسط رسانه‌ها در جریان حادثه فروپاشی ساختمان پلاسکو تهران در ۳۰ دی ۱۳۹۵ می‌پردازد. هدف این گزارش ارائه تصویری دقیق و عینی از عملکرد رسانه‌های مختلف در این رویداد، عملکرد شخصیت‌ها و نهادها در حوزه اطلاع‌رسانی و مدیریت افکار عمومی و تحلیلSWOT (قوت‌ها، ضعف‌ها، تهدیدها و فرصت‌ها) است.


Hashemi Rafsanjani

محمد کاظم‌پور از خاطرات عکاسی از هاشمی می‌گوید؛

گفت‌وگو با عکاس آیت‌الله

محمد کاظم‌پور را سال‌هاست که جامعه مطبوعاتی و عکاسی کشور با عکاسی از آیت الله هاشمی رفسنجانی می‌شناسند. کاظم‌پور که به مدت دو دهه عکاس اختصاصی آیت‌الله دارد، خاطرات ناب و ناگفته‌های فراوانی از سال‌ها عکاسی از نزدیک و حضور در کنار رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام دارد که در این گفت و گو به گوشه‌های کوچکی از این خاطرات پرداخته شده است.


dr-forghani-2

محمدمهدی فرقانی:

شهروند-خبرنگاران؛ رقیبانی تازه برای رسانه‌ها

اهالی مجلس، دولتمردان و حکومت‌داران باید بدانند که با کنترل رسانه‌های رسمی برای رسیدن به توسعه با مشکلات اساسی روبه‌رو می‌شویم، هرچقدر که فضای جامعه شفاف‌تر، روشن‌تر و با اطلاعات تروتازه باشد، راه‌های جلوگیری از فساد، کجروی و سوءاستفاده بسته می شود.


ali-akbar-ghazi-zade

علي اكبر قاضي‌زاده:

شفافیت را بازگردانیم

علی اکبر قاضی‌زاده گفت: وقتی اولین قانون مطبوعات ایران در مجلس شورای ملی تصویب شد، روزنامه‌های آن‌ دوران پرچم عزا برافراشتند و از تحدید شدن گفتند. حتی روزنامه «مساوات» به سردبیری محمد مساوات، یک ویژه‌نامه هشت صفحه‌ای برای این اتفاق منتشر کرد و در هشت صفحه سرتاسر دشنام و توهین را روانه مجلس و نمایندگان کرد.


enghlab va nashryat (30)

گزارش تصویری/

نشست تخصصی «انقلاب اسلامی به روایت نشریات» با حضور فرقانی و محسنیان‌راد

نشست تخصصی «انقلاب اسلامی به روایت نشریات» با حضور محمد مهدی فرقانی، رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی و مهدی محسنیان‌راد، استاد دانشگاه امام صادق روز دوشنبه ۱۸ بهمن در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزارشد.


mahw por hadese ertebatat

بزرگترین گردهمایی ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی؛

مستند «دی‌ماه پرحادثه» با حضور استادان علوم ارتباطات اکران و بررسی می‌شود

شنبه آینده، ۲۳ بهمن‌ماه در سالن نمایش دانشکده ارتباطات، در بزرگترین نشست علمی استادان ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با دانشجویان رشته‌های مختلف، همراه با اکران مستند، ابعاد مختلف حوادث تلخ دی‌ماه در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی مورد نقد و بررسی قرار می‌گیرد.


asadi (4)

توسط استاد روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه؛

شیوه جدیدی از مقاله نویسی رونمایی شد

عباس اسدی، دانشیار روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبائی شیوه جدید مقاله نویسی را در قالب یک کارگاه تخصصی در در پژوهشگاه فرهنگ و معارف اسلامی نهاد مقام معظم رهبری ارائه کرد.


kia montazerghaem rasooli

رسولی، کیا و منتظرقائم پاسخ می‌دهند؛

رازگشایی از تقلب‌های علمی در میزگرد ارتباطی/ مدرک‌گرایی لای چرخ دانشگاه

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، در میزگردی با حضور دکتر مهدی منتظرقائم مدیرگروه ارتباطات اجتماعی دانشگاه تهران، دکتر علی‌اصغر کیا مدیر گروه روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه طباطبایی و دکتر محمدرضا رسولی معاون آموزشی دانشکده علوم ارتباطات و مطالعات رسانه واحد دانشگاه آزاد تهران مرکز ابعاد مختلف جایگاه تحقیق و پژوهش در کشور و علل بروز تخلف در حوزه علم را به بحث گذاشت که مشروح این میزگرد را در ادامه می‌خوانید.


majmae-anjoman-motaleat-ertebati-khaniki-1

گفت‌وگو با هادی خانیکی درباره واقعیت مجازی در دنیای امروز

امکان مشارکت شهروندی با فضای مجازی بالا رفته است

هادی خانیکی با بیان اینکه فضای مجازی انسان‌هایی را ساخته است که در عین با هم بودن تنها هستند اظهار کرد: نخستین پیشنهاد من به دانشجویان رشته ارتباطات این است که به جای کلاس‌های درس، سمینارگردی، وب‌گردی، دانشکده‌گردی و محله‌گردی کنید.


Neshaste masoolane ghazaei

خبر یا ضد خبر؛ روابط عمومی یا ضد روابط عمومی؛

انتقاد به ویدئویی که هر هفته از بخش‌های خبری پخش می‌شود

هر هفته دوشنبه‌ها ویدئویی از بخش‌های خبری سراسری پخش می‌شود که به دلیل یکنواختی و مشابهت، نمی‌توان به‌روز بودن یا آرشیوی بودنش را درست تشخیص داد! تصویری با نمای باز از یک جمع روحانی و چند غیرروحانی که در جلسه‌ای رسمی دو طرف یک میز مستطیل بزرگ نشسته‌اند و به سوی میزبانی که در رأس میز در حال صحبت است، نگاه می‌کنند.


enghelab eslami be revayat nashriyat muze malek2

برپایی نمایشگاه «انقلاب به روایت مطبوعات تاریخی» در موزه ملک؛

نشست تخصصی «جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» برگزار می‌شود

نشست تخصصی بررسی «نقش و جایگاه مطبوعات در انقلاب اسلامی ایران» با حضور و سخنرانی دکتر مهدی محسنیان‌راد و دکتر محمدمهدی فرقانی، از استادان و پژوهشگران حوزه جامعه‌شناسی و علم ارتباطات، در کتابخانه و موزه ملی ملک برگزار می‌شود.


enternet va plasko (39)

در نشست بررسی حادثه «پلاسکو» از منظر رسانه‌ای مطرح شد؛

خانیکی: هراسی که از آتش‌سوزی پلاسکو به وجود آمد، شبیه هراس‌ در دوران جنگ بود

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی گفت: مهم‌ترین مسئله مدیریت بحران است، در دوره جنگ تحمیلی، تلفات فرار از شهر بیشتر از تلفات جنگ بود. همچنین هراسی که از آتش‌سوزی ساختمان پلاسکو به وجود آمد شبیه همان هراس‌ها در دوران جنگ بود.


enternet va plasko (22)

رئیس انجمن روانپزشکی ایران مطرح کرد؛

تاثیر منفی «سیاسی کردن» حادثه پلاسکو بر روان و سلامت مردم

احمد جلیلی گفت: انتشار خبر پلاسکو در تمام شبکه‌های تلویزیون موجب آسیب زدن به ۸۰ میلیون نفر جمعیت می شود و این یعنی سیاسی کردن حادثه پلاسکو، سیاسی کردن هر حادثه‌ای نیز به ضرر مردم است.


enternet va plasko (8)

فردین علیخواه در نشست بررسی حادثه «پلاسکو» از منظر رسانه‌ای مطرح شد؛

رسانه‌های اجتماعی در جست‌و‌جوی پاسخ اجتماعی در حوادث/ سلطه «خود تخریب‌گری» در شبکه‌های اجتماعی

عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه گیلان گفت: در حادثه پلاسکو افراد پرمصرف رسانه‌های اجتماعی، ترس از حوادثشان بیش‌تر شد به عبارت دیگر به قول زیمل قرار گرفتن در معرض اخبار بد و حوادث تاثیراتی مثل دل‌زدگی از جهان را ایجاد می‌کند.


صفحه 1 از 1112345...10...قبلی »