در نشست «استعداد تحصیلی» مطرح شد؛

خانیکی: تاسیس یک رشته جدید در کارشناسی ارشد علوم ارتباطات/ افخمی: برخی سوالات آزمون ارشد «به هیچ عنوان» استاندارد نیستند/مهدی‌زاده: کتب اصلی را بخوانید

مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه از اضافه شدن رشته «مطالعات فرهنگی و رسانه» به رشته‌های کارشناسی ارشد خبر داد و مدیرگروه روابط عمومی این دانشگاه هم بر لزوم تدوین سرفصل‌های دیگری در طراحی سوالات آزمون ارشد علوم ارتباطات تاکید کرد.


در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛

دیدار صمیمانه رئیس خبرگزاری الجزایر با استادان دانشکده ارتباطات+تصاویر

عبدالحمید کاشه، رئیس خبرگزاری الجزایر با حضور در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با رئیس و استادان این دانشکده به بحث و تبادل نظر حول محور علوم ارتباطات در دو کشور پرداخت.


اکبر نصراللهی:

کوچ کارکنان بی‌بی‌سی‌ فارسی به دیگر رسانه‌ها عادی نیست

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در گفت‌وگویی بیان داشت: کوچ جمشید برزگر به دویچه‌وله فارسی، مهدی پرپنچی به رادیو فردا و محمد منظرپور و صادق صبا به تلویزیون ایران‌اینترنشنال حکایت از آرایش سیاسی جدید کارگران ملکه دارد.


هادی خانیکی:

نگرانم اما امیدوارم

استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با وجود نگرانی، اما به بهبود وضعیت اجتماعی کشور امیدوار است و بیان می‌دارد پیشینه تاریخی ایران نشان می‌دهد مردم توانایی عبور از مشکلات بزرگ را دارند.


محمدمهدی فرقانی نگاه صحیح به رسانه را تشریح کرد:

مسئولان اجازه ندارند به خبرنگاران توهین کنند

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا گفت‌و‌گو میان رسانه‌ها و مسئولان مبتنی بر گفت‌و‌گو و تعامل باشد، گفت: همان‌طور که رسانه با مسئول سخن می‌گوید، مقام مربوطه هم با همان زبان به خبرنگار پاسخ دهد.


هادی خانیکی:

«گفت‌وگو» باید شنیده شود

جامعه نیاز دارد «دیگری‌هایی»را که در ذهن‌های سیاست‌زده ساخته‌ایم به رسمیت بشناسیم و با همه آنان که در اندیشه ایرانند به گفت‌وگو بنشینیم. پس بهتر آنکه اصحاب سیاست و معرفت باب گفت‌وگو را در هر سطحی که می‌توانند باز کنند. گفت‌وگو میدانی وسیع است، نه خیابانی یک‌طرفه و همه آنانی که توانی دارند باید کاری کنند که همگان به این میدان بیایند.


محمدمهدی فرقانی:

انسجام ملی، مهمترین دستاورد رویدادهای بین‌المللی ورزشی

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه‌طباطبائی، جام جهانی را علاوه بر بروز و ظهور استعدادهای ورزشی در میدان‌های رقابت، فرصت مغتنمی برای زمینه سازی همدلی و وحدت در سایه تحرک های اجتماعی برای ایجاد فضای شادی و نشاط سالم دانست که ارمغان آن برای ملت‌ها بهره‌مندی از این شور و نشاط است.


محمدمهدی فرقانی:

نقد متوازن عُقلایی و علمی، کلید پیشرفت جامعه است/ اصلی به نام توازن و تعادل در روزنامه‌نگاری حرفه‌ای داریم

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی معتقد است که برجسته‌کردن بیش از حد اخبار منفی و اخباری که یأس و ناامیدی را در جامعه پمپاژ می‌کنند، می‌تواند جامعه را به سرخوردگی، یأس و انفعال بکشاند و در نتیجه امکان پویایی جامعه را از آن بگیرد.


هادی خانیکی در یادداشتی به یاد مرحوم قانعی‌راد؛

واقعیت تلخ‌تر از شیرینی‌ خیال بود

او نیز مانند بسیاری از آنها که این روزها نوشته‌اند و می‌نویسند برای ایران و مردم و سرنوشت آن «درد» و «دغدغه» و آرمان و احساس مسئولیت داشت. تن پردردش او را از ادامه این کار بازداشت، اما گمان ندارم که اندیشه و جانش نتواند آن را پیش دارد. به‌گفته شاملو «فرصت کوتاه بود و سفر جانکاه بود» او «اما یگانه بود و هیچ کم نداشت» و تجربه‌هایش را می‌توان و باید شناخت و ادامه داد.


بررسی اولین پیام‌رسان مالی در گفت‌وگو با مدیران علامه‌ای «بله»؛

فیلتر تلگرام راه حمایت از پیام‌رسان داخلی نیست/ «بله» یک نوآوری در دنیای پیام‌رسان‌ها است

مدیران نرم‌افزار پیام‌رسان و مالی «بله» با بیان ویژگی‌های فنی و نوآورانه این اپلیکیشن تاکید کردند:‌ فیلتر کردن پیام‌رسان‌های خارجی از سوی دولت باعث بی‌اعتمادی مردم به پیام‌رسان‌های داخلی می‌شود. فعالیت بله در زمانی که تلگرام فیلتر نبود آغاز و سعی شد با ایجاد تمایز و به واسطه‌ خدمات محلی مثل تسهیل ارتباط با پلیس و دولت به عنوان یک کسب‌و‌کار سودآور فعالیت کنیم.


محمدمهدی فرقانی:

سیاست‌گذاران دیدگاه‌های «قانعی‌راد»ها را جدی بگیرند

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی دکتر محمدامین قانعی‌راد را «دارای آرمان‌های متعالی و در پی توسعه آگاهی» توصیف کرد و گفت: آنچه مدنظر ایشان بود، رسیدن به جامعه‌ای شاد و سعادتمند و در مسیر اصلاح و پیشرفت بود که در آن سخت‌گیری‌ها و بهانه‌گیری‌ها به حداقل برسد و نفرت و خشونت جای خود را به گفت‌وگو و مهرورزی بدهد.


در کرسی ترویجی «عرضه و نقد ایده علمی» مطرح شد؛

قدرت سیاسی نتوانسته از علوم انسانی برای حل مسائل کشور استفاده کند/ «محققان توسعه‌نیافته» مهم‌ترین مانع تولید علم

مهدخت بروجردی اظهار کرد: در کشور ما تولید علم در حوزه علوم انسانی کمتر از سایر علوم است و به‌نظرم مهمترین مانع تولید علم در این حوزه، محققان توسعه‌نیافته هستند البته برخی «ساختار قدرت سیاسی» را مهم‌ترین عامل می‌دانند.


در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛

کرسی ترویجی «عرضه و نقد ایده علمی» با ارائه مهدخت بروجردی+تصاویر

کرسی ترویجی «عرضه و نقد ایده علمی» با عنوان موانع تولید علم در حوزه علوم انسانی با ارئه دکتر مهدخت بروجردی، استاد ارتباطات در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.


محمدمهدی فرقانی:

اطلاع‌رسانی منهای التهاب‌آفرینی

انتشار اخبار مربوط به آسیب‌های اجتماعی مانند کودک آزاری، اگرچه ممکن است در برخی مواقع و ناگزیر جریحه دار شدن افکار عمومی را در پی داشته باشد، اما در همین حال می‌تواند موجب افزایش هشیاری اجتماعی شود و آمادگی خانواده‌ها، والدین و کودکان در برابر حوادث مشابه در جامعه را تقویت کند. رسانه‌ها باید رویکردی را اتخاذ کنند که به تجهیز جامعه و خانواده مقابل اتفاقات و آسیب‌های اجتماعی کمک کند.


سعید پورروستایی در گفت‌وگو با عطنا:

دولت با اعتمادسازی مردم را در انتخاب پیام‌رسان آزاد بگذارد

رئیس مرکزی فناوری اطلاعات و ارتباطات دانشگاه علامه گفت: این یک واقعیت در تمام دنیا است که در فناوری اطلاعات و ارتباطات نمی‌شود افراد را محدود کرد. باید به آنها اعتماد کرد و ما باید زیرساخت لازم را قرار دهیم، دسترسی آزاد به اطلاعات را ایجاد کنیم و اجازه دهیم مردم خودشان تصمیم بگیرند و در یک قالب مشخص قانون‌مدار با همدیگر تعامل و ارتباط برقرار کنند.


کارشناسان و فعالان حوزه فاوا تشریح کردند؛

چرا تولید محتوا در کشور درآمدزا نیست؟

مردم باید باور کنند که برای محتوا هزینه شده است و باید مبلغ آن را پرداخت کنند. کاربران باید بدانند که خرید غیرقانونی محتوا مانند برداشتن یک شیر از فروشگاه بزرگ است اگر چه می‌توان آن را در کیف جای داد و خارج شد ولی کار اشتباهی است و دزدی محسوب می‌شود.


علی غلامی نورآبادی:

انجمن‌های علمی رویکرد سیاسی و صنفی ندارند/ دانشجویان انجمن علمی ارتباط خوبی با پایگاه خبری عطنا دارند

علی غلامی نورآبادی، دبیر انجمن علمی-دانشجویی روزنامه‌نگاری دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه رویکرد این انجمن‌ها به مسائل مربوط به حوزه آنها نه سیاسی و حتی صنفی بلکه صرفاً علمی است، تصریح کرد: بعضی اوقات خودمان دچار خودسانسوری می‌شویم.


کرسی«کاربرد نمایش ایرانی به منزلۀ ابزار ارتباطات مشارکتی» برگزار شد؛

لیدا کاووسی: باید به ارتباطات مشارکتی در قالب نمایش ایرانی فکر کرد

استاد روزنامه‌نگاری دانشگاه علامه‌طباطبائی با بیان اینکه باید به ارتباطات مشارکتی از نوع دیگر در قالب ایرانی فکر کرد، گفت: نمایش‌های «آگوستو بوال» تنها صورت نمایش کاربردی-اجتماعی نیست. با ترکیب نمایش بوالی و ایرانی و دیگر صورت‌های ابداعی نمایشی می‌توان نمایش کاربردی متناسب با بستر ایرانی را خلق و در حوزۀ توسعه از آن استفاده کرد.


سیاست فیلترینگ در گفت‌و‌گو با حمیدرضا رحمانی‌زاده‌ دهکردی؛

برای کندن پوست پرتقال به قمه نیاز نیست!

استاد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی با هشدار به سیاست‌گذاران فضای مجازی معتقد است استفاده از فیلترشکن‌ها امنیت ملی کشور را به خطر می‌اندازد. وی تصریح می‌کند باید راهی غیر از فیلتر کردن شبکه‌های اجتماعی محبوب نظیر تلگرام پیدا کرد که هزینه‌ای برای امنیت ملی در درازمدت نداشته باشد.


صفحه 1 از 4112345...102030...قبلی »