عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور:

انتقاد از رشد بی‌رویه تحصیلات تکمیلی در برخی از دانشگاه‌های کشور

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام‌نور از ارائه بی‌رویه مجوز راه‌اندازی رشته‌های تحصیلات تکمیلی در برخی از دانشگاه‌ها انتقاد کرد و خواستار کمک آموزش عالی برای توسعه تحصیلات تکمیلی این دانشگاه شد.


dovimin konfrans ketabkhane dijital malekiyat fekri

گروه علم اطلاعات و دانش‌شناسی دانشگاه علامه برگزار می‌کند؛

«دومین کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی» با موضوع مالکیت فکری

«دومین کنفرانس ملی کتابخانه‌های دیجیتالی» با عنوان مالکیت فکری در تاریخ چهارم اسفندماه ۱۳۹۵ در دانشکده روان‌شناسی و علوم‌تربیتی دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


bozorgdash-motamed-nezhad-ser1-forghani-14

محمد مهدی فرقانی:

جای تفکر انتقادی در نهادهای آموزشی‌مان خالی است

رسانه‌ها از مهم‌ترین ابزارهای اطلاع‌رسانی موجود در جوامع هستند. رسانه‌ها وظایفی دارند که باید به آن عمل کنند. آنها باید محلی برای اعتماد عمومی باشند و در کنار مطالب و اطلاعاتشان، به اهداف آموزشی خود در جامعه هم عمل کنند.


emam moosa sadr

یادآوری سخنان امام موسی صدر در مراسم ختم سردبیر روزنامه «الحیات»؛

آزادی‌ حقِ‌ روزنامه‌نگار است که‌ جامعه‌اش‌ باید به‌ او پیشکش‌ کند

محمدعلی مهتدی، روزنامه‌نگار با اشاره به تجربه‌های صدر در گفت‌و‌گو بین ادیان و مذاهب در لبنان، گفت: امام موسی صدر معتقد بود آزادی‌ خدمتی‌ است‌ به‌ روزنامه‌نگار تا کار خود را به‌ انجام‌ رساند، و خدمتی‌ است‌ به‌ جامعه‌ تا همه‌چیز را بداند. صیانت‌ از آزادی‌ ممکن‌ نیست‌ مگر با آزادی. آزادی، برخلاف‌ آنچه‌ می‌گویند، هرگز محدودشدنی‌ و پایان‌یافتنی‌ نیست.


resane goftogooy farhangi iran arab 2 (28)

کوثر البشروای در دانشگاه علامه:

فعالیت رسانه‌ای جهاد است/ مجبور شدم مصاحبه‌هایم با ایرانی‌ها را مخفی کنم

کارشناس رسانه و روزنامه‌نگار تونسی در نشستی در دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: در مصاحبه‌هایم با ایرانی ها به نقطه مشترکی برای نزدیکی ایران و جهان عرب نمی‌رسیدم. چون برخی ایرانی‌ها بر اساس ملی‌گرایی با من بحث می‌کردند و با بنده بر اساس تاریخی که گناهی در آن نداشتم، مشکل داشتند.


ghobadi

روایت امروزی حسینعلی قبادی از رستم، سیندخت، ایرج و فریدون؛

همه اسطوره‌های شاهنامه نماد صلح، مروت و خشونت‌زدایی هستند

رئیس پژوهشگاه علوم انسانی در دانشگاه علامه اظهار کرد: بی‌شک آنچه که ما در تمام شاهنامه شاهد آن هستیم این است که با گفت‌وگو و مدارا می‌توان بسیاری از معضلات را حل کرد و چنان‌که دیدیم در جریانی مشابه آنچه که سیندخت رهبری می‌کند این اتفاق افتاده است.


vafayi

دبیر نخستین گردهمایی مدیران کرسی های زبان و ادبیات فارسی دنیا در تهران:

کرسی‌های زبان فارسی جهان حاصل دیپلماسی علمی و فرهنگی وزارت علوم است

عباسعلی وفایی با بیان اینکه از بین دانشگاه‌های داوطلب برای میزبانی این گردهمایی دانشگاه علامه طباطبائی مورد تایید قرار گرفت، گفت: پیش‌بینی می‌کنیم نشست بعدی گردهمایی مدیران زبان و ادبیات فارسی و ایران‌شناسی سراسر دنیا در دانشگاه خوارزمی برگزار شود.


basij pelasco atashneshani (4)

عکس و مکث؛

همدردی جمعی از اعضای بسیج دانشکده علوم اجتماعی با ماموران آتش نشانی ایستگاه۲۹

جمعی از اعضای بسیج دانشگاه علامه طباطبائی به همراه دکتر مشفق، معاون مالی و اداری دانشکده علوم اجتماعی و حجت الاسلام و المسلمین حیدرزاده، مسئول دفتر نهاد رهبری ضمن حضور در ایستگاه آتش نشانی شماره ۲۹ با ماموران این ایستگاه همدلی و همدردی کرده و شهادت جان فشان «علی امینی» در حادثه پلاسکو را تسلیت گفتند.


gerdehamayi modiran zab adabiat dafrsi 2 (26)

گزارش تصویری/

نخستین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی از ۴۰ کشور دنیا در دانشگاه علامه طباطبائی (۲)

نخستین گردهمایی مدیران گروه‌های زبان و ادبیات فارسی و ایران شناسی دانشگاه‌ها و مراکز علمی خارج از کشور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، قائم مقام وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، رئیس فرهنگستان زبان و ادب فارسی و رؤسای چند دانشگاه امروز سه‌شنبه ۲۸ دی‌ماه در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد.


payande1

حسین پاینده با تشریح متونی از صادق چوبک مطرح کرد:

شاعران و نویسندگان زبان را زنده نگه‌ می‌دارند/ چرا سوررئالیسم در ایران پا نگرفت؟

استاد دانشگاه علامه گفت: من معتقدم نویسندگانی مانند محمد رحیم اخوت و یا صادق هدایت تک‌تک اجزا و کلمات را از دنیای آشنای ما انتخاب کردند و از داخل این کلمات کابوسی بیرون آوردند که این طرز جدیدی از نگارش داستان‌نویسان ایرانی را نشان داد.


resane goftogooy farhangi iran arab 2 (10)

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه تهران مطرح کرد؛

تضاد بین حقیقت و مصلحت مهمترین چالش جهان اسلام

مهدی منتظرقائم در نشست تخصصی «رسانه‌ها، چالش‌ها و مسائل جدید در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» اظهار کرد: تلاش برای پیدا کردن نقطه بهینه در بحث تضاد بین حقیقت و مصلحت یکی از مهم‌ترین چالش‌هایی است که جهان اسلام با آن روبه‌رو است.


resane goftogooy farhangi iran arab 2 (16)

وزیر سابق اطلاع‌رسانی سوریه در دانشگاه علامه؛

مشکل خاورمیانه اعمال اراده دولت‌ها به‌جای جامعه مدنی است

مهدی دخل الله، وزیر سابق اطلاع‌رسانی سوریه در نشست تخصصی «رسانه‌ها، چالش‌ها و مسائل جدید در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» اظهار کرد: عامل مذهبی یک عامل مهم و تاثیرگذار در روابط ایران و عرب است که ما را به آستانه جنگ در منطقه برده است.


resane goftogooy farhangi iran arab 1 (55)

مدیرکل مرکز مطالعات استراتژیک بیروت:

شناخت اعراب از ایران غبارآلود است/ رسانه به تنهایی معجزه نمی‌کند

طلال عتریسی با بیان اینکه در حال حاضر رسانه‌های امروزی از دیگر موسسات و ساختارها پیشی گرفته‌اند، گفت: امروز نمی‌توانیم رسانه‌ها را شاخصی برای رشد ساختارهای یک کشور بدانیم و به همین دلیل در برخی از کشورهای عربی شاهد آن هستیم که با وجود داشتن رسانه‌هایی قدرتمند، موسسات دیگری که متوازن با قدرت رسانه‌ای آنها باشند، وجود ندارد.


resane goftogooy farhangi iran arab 2 (30)

مدیرگروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی:

«اسلام رسانه‌ای شده» عامل ویرانگر گفت‌وگو در جهان شبکه‌ای امروز/ باید مثل رهبر انقلاب عمل کرد

هادی خانیکی «اسلام رسانه‌ای شده» را عامل ویرانگر فرهنگ و اندیشه گفت‌وگو در جهان شبکه‌ای امروز دانست و بیان کرد: از جمله آثار سوء همین پدیده‌ای است که با برجسته‌سازی «خشونت و هویت»، می‌کوشد چهره رحمانی اسلام را به حاشیه براند.


altamimi ertebatat iran arab

رئیس دانشکده ارتباطات و اطلاع‌رسانی بغداد:

تفکر شطرنجی، مهم‌ترین مانع ارتباطات/ رسانه‌های خلیج نگران دست به مهره شدن ایران و ایران نگران آمریکا

هاشم حسن التمیمی، رئیس دانشکده ارتباطات و اطلاع‌رسانی بغداد در نشست تخصصی «رسانه‌ها، چالش‌ها و مسائل جدید در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» اظهار کرد: ایران و رسانه‌های ایرانی باید نگرانی‌های جهان عرب را کم کنند و راه حل سیاسی ایجاد کنند.


resane goftogooy farhangi iran arab 2 (5)

رئیس دانشکده علوم ارتباطات مطرح کرد:

بهار عربی، تحت تأثیر تحولات رسانه‌های جدید/ ما همواره تصویر ناقصی از هم دریافت می‌کنیم

محمدمهدی فرقانی در نشست تخصصی «رسانه‌ها، چالش‌ها و مسائل جدید در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» اظهار کرد: رسانه‌ها و تکنولوژی‌های جدید ارتباطی، شبکه‌های اجتماعی و فضای مجازی، شکل و ماهیت گفت‌وگوها، ارتباطات و روابط داخلی و بین‌المللی کشورها را تغییر داده است.


resane goftogooy farhangi iran arab 2 (56)

گزارش تصویری/

نشست تخصصی «رسانه و نقش آن در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» در دانشگاه علامه طباطبائی(۲)/ +پنل ها

نشست بین‌المللی رسانه‌ها و گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب،هم اکنون با حضور استادان، اندیشمندان و روزنامه‌نگاران ایران و عرب در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد. در این نشست که در سه پنل از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۳۰ برگزار می‌شود، استادان، اندیشمندان و روزنامه نگاران سرشناسی از کشور ایران و عرب حضور داشتند.


hasanli

استاد دانشگاه شیراز مطرح کرد:

اعتدال در شعر، میراث نیما

کاووس حسن‌لی، شاعر و پژوهشگر در دانشگاه علامه با تشریح مراحل شعر معاصر ایران گفت: افرادی مثل شاملو، اخوان‌ثالث و فروغ فرخ‌زاد شعری متعادل‌تر را پدید‌‌آوردند و جامعه به این شاعران توجه بیشتری کرد و آن‌ها را بیشتر پسندید.


resane goftogooy farhangi iran arab 1 (23)

رئیس دانشگاه علامه طباطبائی:

زمان مطالعه یکدیگر فرا رسیده است/ جایگاه والای فرهنگ نسبت به سیاست

حسین سلیمی در جمع اندیشمندان جهان عرب اظهار کرد: انقلاب ارتباطات و اطلاعات و نیز گسترش ارتباطات در عرصه جهانی این امکان را فراهم کرده است که فرهنگ‌ها در یک محیط سیال دائمی در حال سیلان باشند و به ارتباطات سازنده‌تر و بده بستان‌های فرهنگی در عرصه جهانی بپردازند.


resane goftogooy farhangi iran arab 1 (60)

معاون بین‌الملل سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی:

رسانه‌های مقاومت سحر ساحران تکفیری را باطل کرده‌اند/ نیاز به اتاق فکر رسانه‌ای میان ایران و جهان عرب داریم

عباس خامه‌یار با بیان اینکه در میان این هجمه‌های رسانه‌ای که عقل‌ها و دل‌ها را در منطقه و جهان هدف قرار داده به رسانه‌های جریان مقاومت نیاز داریم، گفت: در این میان رسانه‌های حرفه‌ای جریان مقاومت با امکانات اندکی ولی نیروهای مخلصی که در اختیار دارند، توانسته‌اند سحر ساحران را باطل و مقابل آنها صف‌بندی کنند.


resane goftogooy farhangi iran arab 1 (26)

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی مطرح کرد؛

گفت‌وگوی فرهنگی میان «جهان ایرانی» و «جهان عربی»، گفت‌وگویی به قدمت تاریخ

هادی خانیکی در نشست تخصصی «رسانه و نقش آن در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» اظهار کرد: گفت‌وگوی فرهنگی میان «جهان ایرانی» و «جهان عربی» گفت‌وگویی به قدمت تاریخ است.


resane goftogooy farhangi iran arab 1 (3)

گزارش تصویری/

نشست تخصصی «رسانه و نقش آن در گفت‌وگوی فرهنگی ایران و جهان عرب» در دانشگاه علامه طباطبائی(۱)

نشست بین‌المللی رسانه‌ها و گفت‌وگوهای فرهنگی ایران و جهان عرب،هم اکنون با حضور استادان، اندیشمندان و روزنامه‌نگاران ایران و عرب در دانشگاه علامه طباطبائی در حال برگزاری است. افتتاحیه و نشست عمومی با سخنرانی رئیس دانشگاه علامه طباطبائی، دبیر علمی نشست، معاون پژوهشی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی و همچنین دکتر طلال عتریسی برگزار شد.


یکی از عکاسان در حال پوشش تصویری حادثه آتش سوزی و ریزش ساختمان پلاسکو

حادثه پلاسکو از نگاهی دیگر؛

روایت عکاسان از حادثه ساختمان پلاسکو

تصویرهای کم و گاه بی‌عیب‌ و نقصی که گوشه‌ای از فاجعه آتش‌سوزی را بازنمایی می‌کند. این عکس‌ها نه به منظور خودنمایی بلکه از روی وظیفه گرفته می‌شود؛ وظیفه اطلاع‌رسانی. عکاسان خبری که آتش‌سوزی‌های زیادی را در طول زندگی کاری خود دیده‌اند، حال از پلاسکو می‌گویند.


rahimi jahan abad

رحیمی‌جهان‌آبادی:

اصلاح قانون اعدام ضرورت دارد

مسئله اعدام تبدیل به یک آسیب شده است. زمانی که این مجازات در قاچاق مواد مخدر تعیین شده بود با این نیت بوده که دسترسی و آلودگی به مواد مخدر کاهش پیدا کند اما آمار و ارقام نشان می‌دهد نه دسترسی به مواد مخدر کار سختی است و نه آسیب مواد مخدر و اعتیاد کنترل شده رو به کاهش است. بنابراین لازم است که حداقل بخشی از این آسیب که در قالب اعدام بوده را مورد بازنگری قرار دهیم.


صفحه 1 از 29112345...102030...قبلی »