---

گزارش تصویری/

تریبون آزاد دانشجویی با موضوع انتخابات ۹۶ در دانشکده ادبیات

انجمن اسلامی دانشجویان آزاداندیش دانشکده‌های «ادبیات و زبان‌های خارجی» و «الهیات و معارف اسلامی» دانشگاه علامه طباطبائی، به مناسبت فرارسیدن زمان تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری اقدام به برگزاری تریبون آزاد با موضوع انتخابات کرد.


با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه الزهرا(س)؛

همایش ملی عفاف و حجاب برگزار می‌شود

همایش ملی نگرش علمی و کاربردی به عفاف و حجاب با همکاری دانشگاه علامه طباطبائی و دانشگاه الزهرا(س) آذرماه سال جاری به میزبانی دانشگاه الزهرا(س) برگزار می‌شود.


قاسم پورحسن:

بیشتر تئوری‌ها درباره فلسفه تحول تاریخ غربی است

استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبائی کتاب «فلسفه تحول تاریخ در شرق و غرب تمدن اسلامی» را برای مطالعه ایام پایانی هفته پیشنهاد کرد و گفت: بیشتر تئوری‌ها درباره فلسفه تحول تاریخ غربی است.


استاد علوم سیاسی

محمدجواد غلامرضا کاشی

با خودم فکر می‌کنم می‌توان در یک میدان ستیز خونین، و در شرایطی که هر کس گلوی دیگری را می‌فشارد، به طرفین منازعه گفت، دوستان یکدیگر را نکشید، بیایید گفتگو کنیم و حل منازعه کنیم. می‌توان آنها را که روی هم کارد کشیده‌اند ترغیب کرد کاردهاشان را تحویل دهند و سر هم فریاد بزنند.


موجی جدید از مشکلات دانشجویی؛

رویارویی فارغ التحصیلان دانشگاهی با بازار بی کاری/ دانشجویان مقاطع بالا افزایش می یابند!

وزیر علوم تحقیقات و فناوری اعلام کرده است که ۷۵ درصد جویندگان شغل فارغ التحصیلان دانشگاهی هستند.این در حالی است که قرار است تعداد دانشجویان دوره های کارشناسی ارشد و دکتری افزایش داشته باشد.


حکیم و شاعر

حضرت سعدی

ندهد هوشمند روشن رای/ به فرومایه کارهای خطیر/ بوریا باف اگر چه بافنده است/ نبرندش به کارگاه حریر


نویسنده کتاب تکنیک‌های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر؛

علاوه بر تحلیل آشکار در خبر، تحلیل پنهان نیز داریم/ رسانه وقتی موضوعی را عیان بگوید، مخاطب آن را «پَس» می‌زند

احمد قدیری، نویسنده کتاب تکنیک‌های عملیات روانی در حوزه رسانه و خبر در دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی بیان کرد: ما چه بخواهیم و چه نخواهیم، مصرف کننده اطلاعات هستیم و علاوه بر تحلیل آشکار در خبر، تحلیل پنهان نیز داریم.


دبیر شورای دبیران انجمن‌های علمی-دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی:

برای احیای کمیته نظارت باید گفت‌و‌گو شکل بگیرد/ انجمن‌های علمی-دانشجویی، سیاسی نیستند

حسین باقری، دبیر شورای دبیران انجمن‌های علمی-دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی اظهار کرد: برای رونق گرفتن فعالیت‌های علمی باید کمیته نظارت و حمایت از انجمن‌های علمی-دانشجویی با گفت‌و‌گو و تعامل بین دانشجویان و مسئولان دانشگاه فعال و احیا شود.


سلیمی بجستانی در جشن فارغ‌التحصیلان:

دانشجویان ما با «هویت علامه‌ای» وارد جامعه خواهند شد

معاون دانشجویی دانشگاه علامه در جشن فار‌التحصیلی دانشجویان مقاطع مختلف این دانشگاه گفت: نام وزین و حوزه‌های متنوع دانشگاه علامه طباطبائی موجب می‌شود که یک هویت علامه‌ای پیدا کنیم. با توجهی که در دوره جدید به وضعیت جوانان در کشور وجود دارد، امیدوارم همه شما نقش موثری در پویایی جامعه و اعتلای زندگی شخصی و اجتماعی خود داشته باشید.


رئیس دانشگاه علامه در جشن فارغ التحصیلان؛

دانشجویان ما سفیران دانش، اخلاق و فرهنگ هستند/ علوم انسانی به علوم دیگر معنا می‌دهد

حسین سلیمی در سخنانی در جشن فارغ‌التحصیلان دانشگاه علامه طباطبائی که با حضور ۸۵۰ دانشجوی فارغ‌التحصیل‌ مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری همزمان با سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) برگزار شد.، آنها را سفیران دانش، اخلاق و فرهنگ نام نهاد و این دانش‌آموختگان را به ایجاد «معنایی دیگر از زیست اجتماعی» تشویق کرد.


روزنامه‌نگارانی که کمتر درباره خودشان می‌نویسند؛

لطفا اسمی‌از ما نبرید

از من می‌خواهد اسمی‌ از او نبرم چرا که خیلی‌ها می‌شناسندش و دلش نمی‌خواهد همکارانش از زندگی و مشکلات شخصی‌اش چیزی بدانند؛ «با اینکه بیش از ۱۰ سال است در مطبوعات مشغول به کارم اما هنوز نمی‌توانم از پس هزینه‌های شخصی‌ام بربیایم. انگار همه چیز در این سال‌ها گران و با ارزش شده جز کار ما. گاهی از خودم می‌پرسم کلمه‌ای چند دستمزد می‌گیرم؟» این گلایه یک روزنامه‌نگار حق التحریر است؛ روزنامه‌نگاری که بیش از ۱۰سال است برای نشریات مختلف می‌نویسد. به قول خودش خبرنگار آزاد.


گزارش تصویری(1)

جشن فارغ‌التحصیلی ۸۵۰ دانشجوی دانشگاه علامه طباطبائی در سال ۹۶

جشن دانش‌آموختگی ۸۵۰ دانشجوی فارغ‌التحصیل‌شده مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه علامه طباطبائی سه‌شنبه، پنجم اردبیهشت‌ماه، همزمان با سالروز بعثت پیامبر اکرم (ص) در سالن تربیت بدنی این دانشگاه با حضور مسئولان برگزار شد.


سیدسعید میرواحدی در گفت‌و‌گو با عطنا؛

«ارزش‌آفرینی» جایگزینی مناسب برای کارآفرینی/ وظیفه «دولت» فراهم کردن بستر مناسب و کاهش تصدی‌گری است

میرواحدی در گفت و گو با عطنا اظهار کرد: «ارزش‌آفرینی» بهترین کلمه‌ای است که شاید بتوان جایگزین کلمه کارآفرینی کرد و این ارزش می‌تواند در قالب یک محصول یا خدمت، ایده و یا در هر قالب دیگری باشد همچنین وظیفه «دولت» فراهم کردن بستر مناسب و کاهش تصدی‌گری است.


عباسعلی رهبر:

فراگیری تحلیل سیاسی برای دانشجویان از عوامل توسعه سیاسی است

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه طباطبائی در کارگاه تخصصی روش تحلیل سیاسی، اظهار کرد: جهان‌بینی اشخاص در تحلیل‌هایشان تأثیر گذار است، برای مثال وقتی می‌خواهیم رفتار سیاسی پوتین، رئیس جمهور روسیه را در سوریه تبیین کنیم، باید بتوانیم تشخیص دهیم که او جهان‌بینی ارزش‌مدارانه دارد یا جهان بینی منفعت‌مدارانه.


محمدهادی میرشمسی:

باطل شدن قرارداد برای فرایند تجاری‌سازی اختراع خطرناک است

عضو هیئت علمی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی گفت: امروزه در ایران بر عکس قانون سال ۱۳۱۰ که قانون ثبت اختراعات بود، نوشتن، شرط قرارداد سسیون(واگذاری) نیست بلکه امروزه می‌توانیم عقد سسیون را به صورت شفاهی نیز منعقد بکنیم.


به همت آیسک دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛

رویداد «آشنایی با آرمان‌های توسعه‌ی پایدار» با حضور استاد پرتغالی در جمع دانشجویان

گردهمایی با هدف معرفی آرمان‌های توسعه‌ی پایدار، مجموعه اهداف جامع سازمان ملل متحد برای توسعه‌ی همه‌جانبه‌ی کشورها، روز گذشته با حضور دانشجویان دانشگاه علامه در کتابفروشی نشر هنوز برگزار شد.


استاد دانشگاه «پاریس جنوب» عنوان کرد:

کمک «میانجی‌گری کیفری» به کاهش ارجاع پرورنده به دادگاه‌های فرانسه

دکتر کلر ساس در نشست حقوق جزا و جرم شناسی دانشگاه علامه با اشاره به حل ۱۵ هزار پرونده حقوقی با میانجی‌گری گفت: میانجی‌گری کیفری یک عدالت مشارکتی و سازشی است که در تلاش است اختلال در رابطه بین طرفین را حل و فصل کند.


مدیر گروه حقوق خصوصی دانشگاه پواتیه فرانسه در دانشگاه علامه:

حق دخالت قاضی در قرارداد‌های اقتصادی در قانون فرانسه چگونه است؟

دکتر ادی لامازول درباره حضور قاضی در قراردادهای اقتصادی گفت: در این‌باره دو رویکرد وجود دارد که هر کدام شرایط خود را دارد اما در مجموع قاضی برای حفظ تعادل بین طرفین دعوا، با حذف برخی مفاد که به سود مطلق یک طرف و ضرر طرف دیگر می‌انجامد، در قرارداد دخالت می‌کند.


همايش بزرگداشت شیخ اجل با تقدیر از دکتر سعید حمیدیان؛

سعدی در کشورهای عربی از شاعران عرب نیز معروف‌تر است/ +تصاویر همایش

همایش «بازخوانى اندیشه‌ها و جایگاه هنرى سعدى در ادبیات ایران و جهان»، به همت انجمن علمی‌-دانشجویی زبان و ادبیات فارسی در سالن شهید عضدى دانشکده ادبیات فارسى و زبان‌هاى خارجى دانشگاه علامه طباطبائى برگزار شد.


9 اردیبهشت برگزار می‌شود؛

رونمایی از کتاب روانشناسی تبلیغات و رسانه

مراسم رونمایی کتاب روانشناسی تبلیغات و رسانه تالیف دکتر فرامرز سهرابی ۹ اردیبهشت در محل آمفی تئاتر دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی برگزار می‌شود.


برنادت اوبر در نشست مباحث جزائی در دانشگاه علامه؛

پرونده «تپی‌ـ ‌لگد» پیچیده‌ترین و طولانی‌ترین پرونده مسئولیت کیفری است

استاد حقوق دانشگاه پواتیه فرانسه در نشست مباحث جزائی با موضوع مسئولیت کیفری مسئولان حکومتی در فرانسه درباره پرونده‌ای که ۲۵ سال است در فرانسه باز است، صحبت کرد و آن را یکی از پیچیده‌ترین، مهم‌ترین و طولانی‌ترین پرونده‌های مسئولیت کیفری فرانسه دانست.


گزارش تصویری/

نشست مطبوعاتی مسئولان دولت و نمایندگان مجلس با نشریات دانشجویی

اولین نشست خبری مسئولان دولتی و نمایندگان مجلس با نشریات دانشجویی کشور صبح دوشنبه، ۴ اردیبهشت ماه با حضور معاونان فرهنگی وزارت علوم و بهداشت و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در باغ موزه نگارستان دانشگاه تهران برگزار شد.


صفحه 1 از 32012345...102030...قبلی »