محمدقلی یوسفی:

چه شد که چند سال باثباتی اقتصادی در چند روز دود شد و به هوا رفت؟

استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی درباره تاثیر استعفای مسئولان اقتصادی بر اوضاع کشور مانند رئیس بانک مرکزی می‌گوید: اوضاع خراب‌تر از آنی است که با رفتن یکی دو نفر درست شود. افرادی نظیر سیف یا نیلی اتفاقا برای دولت بهترین هستند ولی برای ملت خوب نیستند. اینها به ضرر مردم کار کردند، بحران ایجاد کردند، ناتوانند و افراد شایسته ای نیستند اما همین افراد برای سیاستمداران بهترین هستند.


در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار شد؛

دیدار صمیمانه رئیس خبرگزاری الجزایر با استادان دانشکده ارتباطات+تصاویر

عبدالحمید کاشه، رئیس خبرگزاری الجزایر با حضور در دانشکده ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با رئیس و استادان این دانشکده به بحث و تبادل نظر حول محور علوم ارتباطات در دو کشور پرداخت.


یک خوابگاه، یک ضربان، یک نبض؛

تماشای بازی سرنوشت‌ساز در خوابگاه همت

معاونت دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در اقدامی مبتکرانه دیدار ایران و پرتغال آخرین بازی جام جهانی در گروه مرگ را به وسیله پروژکتور در سالن فوتسال خوابگاه شهید همت به نمایش گذاشت که با استقبال دانشجویان همراه بود.


اکبر نصراللهی:

کوچ کارکنان بی‌بی‌سی‌ فارسی به دیگر رسانه‌ها عادی نیست

مدیر گروه ارتباطات دانشگاه آزاد اسلامی واحد تهران شمال در گفت‌وگویی بیان داشت: کوچ جمشید برزگر به دویچه‌وله فارسی، مهدی پرپنچی به رادیو فردا و محمد منظرپور و صادق صبا به تلویزیون ایران‌اینترنشنال حکایت از آرایش سیاسی جدید کارگران ملکه دارد.


موسوی: همکاری خوبی با دستگاه‌های دولتی داشتیم

اختتامیه همایش ملی «آسیب‌های اجتماعی ایران»/ تقدیر از مقالات و عکس‌های برتر+تصاویر(۱۲)

دبیر علمی همایش ملی آسیب‌های اجتماعی ایران گفت: توانستیم با دولت و دستگاه‌های دولتی مشارکت بیشتری نسبت به همایش‌های قبلی داشته باشیم، ۴وزارتخانه، وزارت کشور، وزارت بهداشت و درمان، وزارت رفاه و تامین اجتماعی، وزارت راه وشهرسازی و تعدادی از سازمان‌های دولتی حضور داشتند.


هادی خانیکی:

نگرانم اما امیدوارم

استاد علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با وجود نگرانی، اما به بهبود وضعیت اجتماعی کشور امیدوار است و بیان می‌دارد پیشینه تاریخی ایران نشان می‌دهد مردم توانایی عبور از مشکلات بزرگ را دارند.


به همت انجمن جامعه‌شناسی ایران برگزار شد؛

نمایشگاه عکس «مسائل اجتماعی ایران»+تصاویر

نمایشگاه عکس انجمن جامعه‌شناسی ایران با عنوان «مسائل اجتماعی ایران» همزمان با سومین همایش ملی آسیب‌های اجتماعی برگزار شد. این نمایشگاه با مدیریت علی‌مراد عناصری، عکاس و فعال اجتماعی با شرکت آثار متنوعی از عکاسان شهرهای مختلف کشور در حوزه‌های گوناگون اجتماعی در گالری ماه مهر به اجرا درآمد.


کسب رتبه دوم مسابقه نقاب؛

درخشش دانشجوی علامه در مسابقۀ عکاسی شبکه دانشگاه‌های راه ابریشم

باقر نصیر، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشتۀ مطالعات منطقۀ آسیای مرکزی و قفقاز موسسۀ آموزش عالی بیمه اکو دانشگاه علامه‌طباطبائی در مسابقات بین‌المللی عکاسی شبکه‌ی دانشگاه‌های راه ابریشم موفق به کسب رتبه‌ی دوم شد.


دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌کند؛

فراخوان اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه»

اولین همایش ملی «مشاوره مدرسه» آبان ماه سال جاری با هدف تبیین و ترسیم جایگاه مشاوره و مشاوران مدرسه در سند تحول بنیادین آموزش‌و‌پرورش در دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


سهمیه استعداد درخشان اعلام شد؛

زمان مصاحبه دکتری بدون آزمون تغییر یافت

دانشگاه علامه طباطبائی از تاریخ دهم تا شانزدهم تیرماه سال جاری از داوطلبان دوره دکترا بدون آزمون (سهمیه استعداد درخشان) مصاحبه به عمل می‌آورد.


به همت دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دفتر نهاد رهبری برگزار می‌شود؛

سی‌و‌چهارمین دورۀ دانش‌افزایی استادان دانشگاه علامه طباطبائی

سی و چهارمین دورۀ دانش‌افزایی استادان به همت دفتر هم‌اندیشی استادان و نخبگان دفتر نهاد رهبری دانشگاه علامه طباطبائی در تاریخ‌های ۹ و ۱۰ تیرماه در سالن شورای دانشکدۀ مدیریت و حسابداری دانشگاه علامه طباطبائی برگزار می‌شود.


محمد ستاری‌فر:

موتور اقتصادی ایران همزمان چند راننده دارد

عضو سابق هیئت علمی دانشکده اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه دولت آقای روحانی در تنگنای داخلی و خارجی در زمینه اقتصادی مواجه شده است ،گفت: این در حالی است که با تحقق برجام موج امید در بین مردم تشدید شد و به همین دلیل انتظار می‌رفت این امیدواری به شکلی ملموس در زندگی مردم خود را نشان بدهد.


محمدسعید ذکایی:

فوتبالیست‌هایی در قامت دیپلمات

مدیر گروه مطالعات فرهنگی دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه در هیچ زمانی دیگر نتایج مسابقات حتی دوستانه فوتبال این درجه از حساسیت را در پی نداشته است، گفت: پیوند هویت ملی با نتایج فوتبال و عملکرد فوتبال به مثابه یک ایدئولوژی، موضوع برد و باخت را در آن حیاتی می‌کند.


محمدمهدی فرقانی نگاه صحیح به رسانه را تشریح کرد:

مسئولان اجازه ندارند به خبرنگاران توهین کنند

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبائی با بیان اینکه باید تلاش کرد تا گفت‌و‌گو میان رسانه‌ها و مسئولان مبتنی بر گفت‌و‌گو و تعامل باشد، گفت: همان‌طور که رسانه با مسئول سخن می‌گوید، مقام مربوطه هم با همان زبان به خبرنگار پاسخ دهد.


حسن بنیانیان در نقد درآمدزایی کشور:

دچار یک خودباختگی فرهنگی در مقابل فرهنگ و کالای غربی هستیم

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی مهم‌ترین مشکل کشور را بحث درآمد‌های نفتی دانست و گفت: درآمدهای نفتی خیال ما را راحت کرده است و تا زمانی که تمام نشود به چیز دیگری فکر نمی‌کنیم، در واقع درآمد‌های نفتی آسیب‌های مخربی در فرهنگ ما ایجاد کرده است.


استاد دانشگاه فرایبورگ آلمان:

سکولاریست‌ها نباید گفت‌وگوی ادیان را مدیریت کنند

پرفسور «هانس کریستین گونتر» ضمن تاکید بر امکان و ضرورت گفت‌وگو میان ادیان، گفت: گفت‌وگوی ادیان تفاوت‌ها را از بین نمی‌برد بلکه نقاط مشترک و اختلافات را شفاف‌تر می‌کند که هر دو هم نشانه محدودیت‌های انسانی ما است و شفاف کردن آنها به معنی کسب نور الهی است.


ابوذر قاسمی:

کانال تراشی‌های افراطی در فضای مجازی/ در سودای مرجع علمی بودن

افرادی پرسه‌زن در حوزه‌های مختلف، بی‌مهابا و بدون استدلال قوی هر چیزی را زبان می‌آوردند و با ذهنیت‌های جزیره‌ای در نقش ضدساختارهای تکه‌پاره‌ای ظهور می‌کنند که هم نسبت به خود و هم افراد مخالف و در نهایت، نسبت به ساختار خودآفریننده متخاصم و مهاجم هستند.


هادی خانیکی:

«گفت‌وگو» باید شنیده شود

جامعه نیاز دارد «دیگری‌هایی»را که در ذهن‌های سیاست‌زده ساخته‌ایم به رسمیت بشناسیم و با همه آنان که در اندیشه ایرانند به گفت‌وگو بنشینیم. پس بهتر آنکه اصحاب سیاست و معرفت باب گفت‌وگو را در هر سطحی که می‌توانند باز کنند. گفت‌وگو میدانی وسیع است، نه خیابانی یک‌طرفه و همه آنانی که توانی دارند باید کاری کنند که همگان به این میدان بیایند.


علومی‌یزدی در مراسم تودیع و معارفه رئیس پژوهشکده علوم اقتصادی دانشگاه علامه:

پژوهش‌های بین‌گروهی و بین‌دانشگاهی مقهور مانده‌اند

معاون پژوهشی دانشگاه علامه طباطبائی، ضرورت استفاده از ظرفیت‌های استادان دانشکده اقتصاد در کنار پژوهشکده علوم اقتصادی را نکته‌ای بسیار مهم دانست و گفت: تا به امروز به پژوهش‌های فردی یا حداکثر سه نفره بسنده می‌کردیم، بنابراین پژوهش‌های بین‌گروهی و بین‌دانشگاهی مقهور مانده‌اند.


از سوی آکادمی موت‌کورت دانشگاه علامه صورت گرفت؛

فراخوان عضویت در تیم موت کورت حقوق رسانه ۲۰۱۹ دانشگاه علامه

آکادمی موت‌کورت دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبائی برای رقابت‌های پیش‌رو موت‌کورت حقوق رسانه سال ۲۰۱۹ که در آکسفورد انگلستان برگزار می‌شود از دانشجویان علاقه‌مند برای عضویت ثبت‌نام به‌عمل می‌آورد.


محمدمهدی لبیبی به نقد وضعیت اقتصادی کشور پرداخت؛

راز پیشرفت ژاپن همدلی در دوران سختی‌ها است

عضو هیئت علمی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه آزاد اسلامی معتقد است مسئولان باید صداقت، مدیریت صحیح، کنترل و نظارت مناسب، داشته باشند و اگر همه این عوامل در یک سیستم درست عمل کند، بی شک مردم قدرت درک بالایی دارند و شرایط دشوار اقتصادی را می‌پذیرند.


محمدمهدی فرقانی:

انسجام ملی، مهمترین دستاورد رویدادهای بین‌المللی ورزشی

رئیس دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه‌طباطبائی، جام جهانی را علاوه بر بروز و ظهور استعدادهای ورزشی در میدان‌های رقابت، فرصت مغتنمی برای زمینه سازی همدلی و وحدت در سایه تحرک های اجتماعی برای ایجاد فضای شادی و نشاط سالم دانست که ارمغان آن برای ملت‌ها بهره‌مندی از این شور و نشاط است.


نادر نعمت‌اللهی:

وضعیت زبان دانشجویان دکترا در مصاحبه علمی لحاظ می‌شود

معاون آموزشی دانشگاه علامه‌طباطبائی بر ضرورت آشنایی کامل دانشجویان دکتری با زبان انگلیسی تاکید کرد و گفت: وضعیت زبان دانشجویان دکتری در مصاحبه علمی لحاظ می‌شود چرا که نمی‌توان متصور شد دانشجویی در دوره دکتری مشغول به تحصیل باشد، اما شناختی نسبت به زبان انگلیسی – که تمامی منابع و مقالات تحقیقاتی به این زبان نوشته شده است- نداشته باشد.


صفحه 1 از 48212345...102030...قبلی »