---

ساختار مراجع بدوي رسيدگي به تخلفات اداري چگونه است؟

تعیین تکلیف نظام اداری در دادگاه‌ها

در رسیدگی‌های اداری با عنایت به تأکید و توجهی که بر حقوق ویژه‌ هر یک از طرفین دعوی (دولت یا شهروند‌) در فرآیند دادرسی می‌شود می‌‌توان دو رویکرد شهروندمحور در قضاوت اداری و رویکرد دولت (اداره)محور در قضاوت اداری را مورد شناسایی قرار داد.


تیم دانشگاه علامه طباطبائی؛

کسب رتبه اول مسابقه عکاسی فوکوس ۲۰۱۷

تیم دانشجویی دانشگاه علامه طباطبائی در مسابقه عکاسی فوکوس ۲۰۱۷ در رقابت با تیم های اعزامی از ۶۰ دانشگاه دنیا موفق شد رتبه اول را در این رقابت از آن خود کند.


«لورنا» فیزیوتراپ صلیب سرخ:

کودکان افغان فراموشت نمی‌کنند

خانواده کمیته بین‌المللی صلیب‌سرخ یاد فیزیوتراپ اسپانیایی لورنا انبرال پرز ٣٨ساله، پزشک مشهور و حرفه‌ای را که در ١١ سپتامبر در افغانستان کشته شد، گرامی می‌دارد. رابطه لورنا با کودکان شگفت‌انگیز بود؛ شگفت‌انگیز بود چون او دقیقا می‌دانست با یک کودک چطور رفتار کند؛ حتی کودکانی که سخت‌ترین معلولیت‌ها را داشتند.


رئیس انجمن مددکاران اجتماعی:

خودکشی، سیاست رسانه‌ای ندارد

مطابق آمار، خشونت دومین عامل در تشکیل پرونده قضائی است و بیشترین مرگ در کشور به‌دلیل نزاع اتفاق می‌افتد یا آمار پرونده‌های قضائی که آخرین آماری که از طرف قوه قضائیه اعلام شد، چیزی حدود ١۵‌‌‌میلیون‌و ٢٠٠‌‌ هزار پرونده قضائی است.


رفراندوم استقلال كاتالونيا برخلاف كردستان عراق با دخالت نيروهاي امنيتی سركوب شد؛

همه‌پرسی در خون

اگر قاطبه یک‌ملت به جدایی یک قسمت از تمامیت ارضی رای دهند یا حکومت مرکزی با تصویب مجلس ملی خود به جدایی یک منطقه از یک کشور رای دهند، قابل پذیرش است اما زمانی که یک قومیت، برای تمامیت ارضی یک کشور تصمیم می‌گیرند باید به این موضوع ایراد وارد کرد زیرا همچون ملکی مشاع، همه مردم بر جای‌جایِ سرزمین‌شان مالکیت دارند. اصولا در مناسبات جهان مدرن، ساکن یک منطقه بودن دلیل بر مالکیت ارضی بر آن منطقه نیست بلکه با معیار ملی، آن فرد متولد شده، ملیت خاک خود را خواهد برد.


بزرگداشت كريم مجتهدي با سخنراني داوري اردكاني، مجتهدي، گلشني، كلباسي و بلخاري

تنها عشق به وطن باقی می‌ماند/ مجتهدی: فلسفه یک لفظ است اما یک عشق هم هست

مراسم بزرگداشت کریم مجتهدی، فیلسوف، استاد دانشگاه و مترجم برجسته کشور طی روزهای اخیر با حضور آیت‌الله سیدمحمد خامنه‌ای، رییس بنیاد حکمت اسلامی صدرا، مهدی محقق، استاد دانشگاه تهران، نجفقلی حبیبی، پژوهشگر فلسفه اسلامی، شهین اعوانی، پژوهشگر حوزه فلسفه و حسین کلباسی، استاد فلسفه دانشگاه علامه طباطبایی در انجمن آثار و مفاخر فرهنگی برگزار شد.


سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اعلام کرد؛

لیست دانشگاه‌های خارجی مورد تایید وزارت علوم

اداره کل امور دانش‌آموختگان سازمان امور دانشجویان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری لیست دانشگاه‌های موردتایید این سازمان برای شروع تحصیل از سپتامبر ۲۰۱۸ را اعلام کرد.


اصغر مهاجری:

برای علوم‌انسانی هزینه نمی‌شود

جامعه‌شناس و عضو هیئت‌علمی دانشگاه تهران با اشاره به بی‌مهری به علوم‌انسانی‌ها در جایگاه مدیریتی کشور گفت: اگر این نگاه را به بدنه دولت تسری دهیم، باید گفت عموماً کسانی‌که بر کشور حکومت می‌کردند با این‌که در حوزه علوم‌انسانی قرار می‌گرفتند، اما از جنس فنی و غیرعلوم‌انسانی بودند، از وزارت خارجه بگیرید تا وزارت علوم و بخش‌های دیگر.


رئیس صندوق رفاه دانشجویان؛

جزئیات کیفیت و قیمت غذاهای دانشجویی در سال ۹۶

ذولفقار یزدان‌مهر از ابلاغ بخشنامه‌ای جهت بالابردن کیفیت غذای دانشجویی، صرفه جویی اقتصادی، افزایش ضریب بهداشت، یکنواختی در شیوه اجرا و بالابردن سطح اطلاعات پیمانکاران غذا و در نهایت رضایت‌مندی دانشجویان خبر داد.


آرش حیدری:

اندوه و انزوا؛ تاریخمندی یا روان‌شناسی‌گری

استاد جامعه‌شناسی دانشگاه علامه طباطبائی: انزوا وتنهایی مدرن مقوله‌ای است ماهیتاً اجتماعی که در سطوح روان‌شناختی تجربه می‌شود. این تجربۀ روان‌شناختی در پارادوکسی عمیق درغلتیده است و همین پارادوکس است که رنجِ بودن در دنیای مدرن را تشدید می‌کند. از یک سو فرد به شکلی خیالی خود را واحدی مجزا و منفک از جامعه می‌پندارد، موجودی خاص و ویژه که با دیگران متفاوت است، اما از دیگر سو، این موجودِ خودشیفته اتصالی بحرانی با جامعۀ خود دارد.


آذر منصوری:

شیوه‌های تصمیم گیری در دانشگاه‌ها نیاز به اصلاحات جدی دارد

عضو شورای مرکزی حزب اتحاد ملت در ارتباط با ضرورت معرفی هرچه سریع ‌تر وزیر علوم، تحقیقات و فن‌آوری اظهار کرد: نقدهایی که به وزارت علوم وارد بود و بخصوص مشکلاتی که در دانشگاه‌ها طی چهار سال گذشته وجود داشت، می ‌تواند مبنایی برای معرفی گزینه‌های جدید وزارت علوم باشد.


رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس؛

تخلفی در کنکور ۹۶ صورت نگرفته است

رئیس کمیسیون اموزش و تحقیقات مجلس در پاسخ به اعتراض برخی از داوطلبان کنکور ۹۶ به افزایش سهمیه ۵ درصدی فرزندان ایثارگران گفت: قانون برنامه ششم تکلیفی گذاشته و وزارت علوم و سازمان سنجش آن را انجام دادند و اعتراضات مبنای قانونی ندارد.


محمدقلی یوسفی:

دولت بزرگ و پرهزینه کسری بودجه را تشدید می‌کند

 استاد اقتصاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: حتما لازم است که یک بازنگری کلی در ساختار بوروکراتیک دولت صورت بگیرد تا بتوان کاهش هزینه ها را در دستور کار قرار داد، چون تا وقتی که نهادهای ناکارآمد و بازدارنده را حفظ کنیم کسری بخشهای بودجه ما را رها نخواهند کرد.


علی سرزعیم در نشست «معمای توسعه‌نیافتگی؛ از اقتصاد تا اقتصاد سیاسی» مطرح کرد:

«جراحان اقتصادی» مراقب قشر فقیر باشند/ ضرورت حمایت «روشنفکران» و «نظام رسانه‌ای» از تصمیمات درست/ نیاز به اصلاح ساختار حکمرانی در مسیر توسعه

استاد دانشگاه علامه طباطبائی گفت: ترجیح افراد کم‌بنیه، فساد مدیران و ضعف حکمرانی، عوامل اصلی عدم ارائه کالای عمومی با کیفیت در اقتصاد توسط دولت است. اعتمادسازی، بسیج نیروهای سیاسی، روشنفکران و دانشگاهیان و سپس تک‌تک شهروندان از گام‌های اصلی توسعه است.


محمود فاضلی:

رانندگی زنان سعودی یا آغاز تغییرات گسترده اجتماعی

بی‌شک جامعه سعودی با کشمکش‌های داخلی فراوانی رو‌به‌رو است. نسل جدید سعودی‌ها و شهری، بسیار تحصیلکرده هستند. اگرچه برداشتن ممنوعیت رانندگی برای زنان، نارضایتی و تنفر افکار عمومی را از میان خواهد برداشت، اما مشکلات عربستان، عمیق‌تر از آن است که با چنین اقداماتی آنها را رفع کرد.


انسان از آنچه خیال می‌کند به خودش ناآگاه‌تر است؛

دریچه‌ای جدید در علوم اجتماعی

نیچه در یکی از نوشته‌هایش در تشریح انسان می‌گوید: «انسان موجودی تاریک و پیچیده است. خرگوش صحرایی را موجودی با هفت لایه می‌دانند اما در مقایسه با آن، انسان را باید با هفتاد برابر آن هفت لایه تصور کرد. آنقدر دارای لایه‌های مختلف است که هیچ‌گاه نمی‌توان گفت بله! توی واقعی این هستی. » و فروید نیز بر صحت این گفتار مهر تایید گذاشته است و در ادامه موجی که از اواسط قرن بیستم آغاز شده بود، انسان را موجودی تعبیر کرد که بر خلاف تصور خودش، بر خویشتن خویش ناآگاه است.


عباس اسدی:

محبین اهل بیت از خدشه‌دار شدن چهره ائمه جلوگیری کنند

استاد روزنامه نگاری دانشگاه علامه با بیان اینکه بدعت های عزاداری قطعا به عظمت عاشورا و عزاداری ها لطمه میزند گفت: قمه زنی یک بدعت است که متاسفانه هر چه به گذشته می رویم و ریشه آن را دنبال می‌کنیم دست بیگانگان را در آن مشاهده می‌کنیم.


صفحه 1 از 40112345...102030...قبلی »